Održana Konstituirajuća sjednica Dječjeg gradskog vijeća
Autor: Natalija Golovrški, 20. 11. 2018.

U velikoj Gradskoj vijećnici 19. studenoga 2018. godine,  točno u podne, održana je Konstituirajuća sjednica Dječjeg gradskog vijeća. Uz vijećnike izabrane na izborima u gradskim osnovnim školama 8. studenoga 2018. godine ( 6 vijećnika iz OŠ Ljudevita Gaja i 5 vijećnika iz OŠ Mato Lovrak), na sjednici su bili prisutni i dogradonačelnik grada Nove Gradiške Borislav Vidošić, pročelnica Odjela za društvene djelatnosti Mihaela Đeraj, predsjednica Društva Naša djeca Verica Lukačević, pedagoginje Helena Kudra i Lorena Kolak te predstavnici medija.

Konstituirajuću su sjednicu vodile, u svojstvu predsjednika Dječjeg gradskog vijeća i zamjenika, bivše vijećnice Iva Češić i Melani Posavčević.

Na početku sjednice vijećnice Rebeka Akmačić i Tea Golić podnijele su  izvješće o provedenim izborima u gradskim školama i pročitale izabrane kandidate za vijećnike i njihove zamjenike pa su time i njihovi mandati verificirani.

Za vijećnike Dječjeg gradskog vijeća izabrani su:

1. Rebeka Akmačić i Lorena Fischer
  2. Marko Bošnjak i Dorian Delić
  3. Ivan Brdar i Lovro Đurić
  4. Tea Golić i Antea Škarica
  5. Juraj Juranović i Ivan Galicija
  6. Ema Katičić  i Irina Matošević
  7. Ena Milobara i Hana Karaturović
  8. Mia Ostojić i Ema Senić
  9. Matko Radošić i David Glavičić
  10. Tara Sokić i Hana Mokricki
  11. Marija Svilić i Karla Maras

Vijećnici i zamjenici položili su svečanu prisegu i potpisali izjavu:

„ Ja kao izabrani vijećnik Dječjeg gradskog vijeća Nove Gradiške, savjesno ću i odgovorno izvršavati svoju dužnost.

Prenosit ću prijedloge i ideje djece našega grada te aktivno sudjelovati u svim aktivnostima Dječjeg gradskog vijeća.

Na susretima s drugom djecom Hrvatske s ponosom ću predstavljati svoj grad, projekte i rezultate rada Dječjeg gradskog vijeća.“

Vijećnici su se zatim predstavili svim članovima Dječjeg gradskog vijeća, a šest vijećnika istaknulo je kandidaturu za dječjeg gradonačelnika i njegovog zamjenika. Nakon drugog kruga izbora za dječju gradonačelnicu izabrana je Tea Golić, a za njezinu zamjenicu Mia Ostojić.

Vijećnicima je prestavljen i plan aktivnosti za njihovo mandatno razdoblje, a neke od prijedloga vijećnici su dali i sami o čemu će glasati na prvom radnom sastanku. Vijećnici žele druženje, igru, prigodne radionice, humanitarne akcije.

Na kraju Konstituirajuće sjednice prisutnim se vijećnicima obratio dogradonačelnik Borislav Vidošić. Čestitao je izabranoj dječjoj gradonačelnici i njezinoj zamjenici. Poželio je svim vijećnicima uspješan rad, puno aktivnosti na zadovoljstvo i djece i odraslih.

Tekst: Natalija Golovrški

Fotografije: Željka Zboril