Danas: 50
Naši mladi karatisti nastavljaju zlatni niz pobjeda
Autor: Ivana Franić Galik, 27. 11. 2018.

U subotu, 25.11.2018.g. u Tuzli i u nedjelju, 26.11.2018.g. u Zagrebu naši mladi karatisti vrlo uspješno su predstavili svoj klub i svoj Grad.

U Tuzli je održan drugi po redu turnir „Tuzlanski pobjednik“.  Natjecanju je pristupilo 639 natjecatelja iz 51 kluba iz Hrvatske, Srbije i BiH.

Učenik 1. razreda Sebastijan Vuković  u kategoriji dječaci 7 godina osvojio je 3. mjesto i brončanu medalju.

U kategoriji dječaci 8. godina nastupili su učenici Roko Samac i Frano Lovrić. Roko je osvojio 1. mjesto i zlatnu medalju, a Frano 2. mjesto i srebrnu medalju.

Učenik Leo Poturica u kategoriji dječaci 9 godina osvojio je 5. mjesto, a učenik Natko Makovičić u kategoriji dječaci 10 godina osvojio je 3.mjesto i brončanu medalju.

Učenica Lana Poturica u kategoriji djevojčice 11 godina osvojila je 3. mjesto i brončanu medalju.

Na kraju je nastupio kata tim i pobijedili su ekipu KK „Winner“ Tuzla, a u polufinalu KK „Tempo“ Gradačac i osvojili su 1. mjesto i zlatnu medalju.

U nedjelju u Zagrebu održan je 16. Zagreb karate fest gdje je nastupilo 200 – tinjak mladih hrvatskih karatista.

Naši učenici i mladi karatisti postigli su sljedeće rezultate:

U kategoriji cicibani učenik Sebastijan Vuković osvojio je 1. mjesto.

Učenik Frano Lovrić osvojio je 1. mjesto, učenik Leo Poturica 2. mjesto, a učenik Roko Samac 3. mjesto.

U kategoriji učenici Natko Makovičić osvojio je 3. mjesto.

U polufinalu učenica Lana Poturica pobijedila je jednu natjecateljicu iz Samobora.

Kako na ovom turniru nije bilo prijavljenih kata timova u kategoriji mlađih učenika naši dječaci nastupili su u starijoj kategoriji i osvojili 2. mjesto.

Za naše mlade karatiste bio je ovo vrlo naporan, ali i vrlo uspješan vikend. Za 14 dana očekuju ih novi nastupi i nadamo se, nove pobjede.

Čestitke mladim karatistima i njihovoj trenerici Štefici Bruvo!

Tekst: Ivana Franić Galik, učiteljica