Čelnici Grada ugostili učenike 3.-ih razreda
Autor: Ivana Franić Galik, 30. 11. 2018.

Učenici 3.-ih razreda sa svojim učiteljicama Ivanom Marković, Biljanom Milobara, Ivanom Franić Galik i asistenticom u nastavi Ivonom Bukarica u sklopu nastavnog predmeta Prirode i društva realizirali su u četvrtak, 29.11.2018.g. vanučioničku nastavu, prošetali su gradom i bili su na prijemu u Gradskoj vijećnici. U Gradskoj vijećnici srdačno su ih dočekali zamjenica gradonačelnika gospođica Ivana Trupina, zamjenik gradonačelnika gospodin Borislav Vidošić i Voditeljica Odsjeka za društvene djelatnosti gospođa Mihaela Đeraj. Cilj posjeta bio je pobliže upoznati svoj grad te saznati koje sve funkcije obavlja gradonačelnik i njegovi zamjenici.

Nakon pozdravnih riječi čelnici Grada su nam ukratko objasnili kako je nastao naš Grad, kada je dobio svoje ime, kolika je površina našeg Grada, koliko ima ulica te su nam pokazali grb i zastavu našega grada i objasnili da žuta i plava boja simboliziraju naš Grad. Učenici su saznali da se na grbu našega Grada nalazi barokna Crkva svete Terezije Avilske iz 1756.godine.

Učenici su bili znatiželjni pa su čelnicima Grada postavljali različita pitanja i davali su prijedloge. Predložili su da se napravi zatvoreno klizalište, azil za životinje, zatvoreni bazeni te da se otvori škola plivanja za neplivače.

Učenici su na kraju dobili na poklon karte našega Grada i slatkiše, a za učionicu smo dobili grb i zastavu našega Grada.

Hvala čelnicima Grada na srdačnom dočeku i ugodnom druženju!

Tekst i foto: Ivana Franić Galik, učiteljica