Uz Dan grada održana Svečana sjednica Dječjeg gradskog vijeća
Autor: Natalija Golovrški, 7. 12. 2018.

U velikoj je Gradskoj vijećnici 6. prosinca 2018. godine točno u podne održana Svečana sjednica Dječjeg gradskog vijeća na kojoj su sudjelovali dječji vijećnici i mali i veliki članovi Dječjeg foruma.

Mali političari imali su veliku podršku odraslih – sjednicu su pratili zamjenici Gradonačelnika Ivana Trupina i Borislav Vidošić, odrasli vijećnici Gradskog vijeća, pročelnica za društvene djelatnosti Mihaela Đeraj, ravnateljica OŠ Mato Lovrak, pedagoginje i psihologinje gradskih škola i predstavnici medija.

Sjednicu je vodila predsjednica Dječjeg gradskog vijeća Iva Češić. Rad Dječjeg gradskog vijeća predstavila je dječja gradonačelnica Tea Golić, a Iva Češić predstavila je projekt Upoznajmo svoj grad koji su započeli vijećnici u prošlom mandatu, a nastavljamo ga i dalje izradom novih edukativnih društvenih igara pomoću kojih će djeca našega grada i njihovi roditelji kvalitetno provoditi vrijeme igrajući ih i učeći o znamenitostima grada i poznatim zavičajnicima. Gradu za 270. rođendan vijećnici su poklonili paket igara koji su dosad izradili, a simbolične poklončiće mali su vijećnici poklonili svim prisutnim odraslima.

Sjednica je nastavljena predstavljanjem rada Dječjeg foruma u proteklom razdoblju koji su predstavili forumaši Nela i Lana Češić i Fran Wirth. Najmlađi forumaši iz 1. c razreda recitirali su nam o dječjim pravima i omiljenim nadolazećim blagdanima.

Vijećnici Dječjeg gradskog vijeća i njihovi zamjenici iznijeli su zašto vole svoj grad i dali mnoštvo ideja za nove projekte koji će poboljšati život djece i mladih u gradu. Zahvalni su na svemu što je Grad dosad učinio za djecu – na skate parku, klizalištu, prekrasno uređenom parku i adventskom vijencu, modernom kinu i najsuvremenijim dječjim igralištima. Njihove nove prijedloge pratili su predstavnici vlasti i zapisali ih kako bi mogli o njima promišljati u sljedećem razdoblju. Djeca se raduju projektu obnove gradskih bazena, ali su poželjeli i sigurne i osvijetljene prometnice na putu do škole, prostor za okupljanje starijih osnovnoškolaca, biciklističke staze, azil za napuštene i zlostavljane životinje i još mnogo toga.

Zamjenica Gradonačelnika gđa Ivana Trupina zahvalila je djeci na marljivom i vrijednom radu, zamolila ih da sve svoje prijedloge dostave gradskim vlastima. Raduje se i što djeca prepoznaju što se za njih u gradu radi i organizira. Na kraju svečane sjednice voditeljica Dječjeg foruma i predsjednica Društva Naša djeca Nova Gradiška Verica Lukačević poželjela je svim prisutnima sretan Dan grada i nadolazeće božićne i novogodišnje blagdane.

Tekst: Natalija Golovrški

Fotografije:

Željka Zboril i Momir Divjak (ng buntovnici)