Istaknuta glazbenica Ida Gamulin održala edukativni koncert za učenike
Autor: Sanela Jurić, 22. 1. 2019.

Pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture RH, a u sklopu projekta „Vatromet kulture“  u POU „M.A. Relković“ 18. siječnja 2019. s početkom u 12,10 klaviristički koncert za učenike osnovnih i srednjih škola i njihove nastavnike održala je višestruko nagrađivana pijanistica Ida Gamulin. Nakon kratkog edukativnog uvoda mladim se Novogradiščanima predstavila djelima poznatih skladatelja F.Schuberta, F.Chopina i B.Papandopula.

Najpoznatija glazbenica hrvatske pijanističke umjetnosti punih 30 godina svojim klavirističkim koncertima  plijeni pozornost hrvatske i svjetske glazbene scene. Rođena je u  Splitu gdje je i završila srednje glazbeno obrazovanje. Na Muzičkoj je akademiji u Zagrebu diplomirala glasovir u razredu prof. J.Muraja kod kojeg je završila i poslijediplomski studij. Godine 1980. na Državnom natjecanju osvaja nagradu „Svetislav Stančić“. Dobitnica je brojnih međunarodnih priznanja i nagrada. Uz rad redovitog profesora na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, pijanistica sve češće surađuje u projektima komorne glazbe s poznatim europskim glazbenicima.
Učenici su uživali u vrhunskim pijanističkim tonovima koje je proslavljena pijanistica na kraju začinila značajnom porukom učenicima kako trebaju što češće slušati klasičnu glazbu jer će ih ona oplemeniti i učiniti život boljim.

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.