Sudjelovali smo na Županijskoj smotri LiDraNo 2019.
Autor: Ivana Franić Galik, 21. 2. 2019.

U srijedu, 20.2.2019.g. održana Županijska smotra literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva u OŠ „Antun Mihanović“ Slavonski Brod. Na smotri se okupio velik broj učenika sa svojim mentorima iz osnovnih i srednjih škola Brodsko – posavske županije.

Cilj smotre je poticanje i razvijanje učeničkog stvaralaštva, promicanje pisanog i govornog izražavanja na hrvatskom jeziku, poticanje kreativnosti kod učenika te predstavljanje dječjeg stvaralaštva javnosti. Našu školu na Županijskoj smotri LiDraNo 2019.g. predstavili su sljedeći učenici: Hrvoje Galetić, Korina Ljubičić, Andrea Lukač, Lana Poturica, Ema Figurić, Natali Šoch i Marija Masnica. Učenik 5.-og razreda Hrvoje Galetić kazivao je pjesmu Dragutina Tadijanovića pod nazivom Djevojčica i ja. Hrvojeva mentorica je prof. Hrvatskog jezika Natalija Golovrški. Učenica 3.-eg razreda Korina Ljubičić predstavila se monologom Sanje Pilić pod nazivom Hoću sladoled i gotovo. Korinina mentorica je učiteljica Ivana Franić Galik. U dramskoj igri Darovi iz srca profesorice Hrvatskog jezika Renate Matičević, glumile su Andrea Lukač, Lana Poturica i Ema Figurić. Njihova mentorica je učiteljica Željka Trlin. Učenice 8.-og razreda Natali Šoch i Marija Masnica predstavile su se recitalom skupine autora pod nazivom Samo u mraku možemo vidjeti zvijezde. Njihova mentorica je prof. Hrvatskog jezika Irena Rakonić.

Prosudbeno povjerenstvo u sastavu: Darija Vlajnić (glumica), Silvije Stilinović (glumac i novinar),Vesna Nosić (prof. Hrvatskog jezika) i Ivan Đuričić (glumac) odlučilo je da ove godine na Državnu smotru LiDrano koja će se održati od 25.3. do 27.3. u Šibeniku idu Hrvoje Galetić i njegova mentorica Natalija Golovrški.

Predsjednik povjerenstva glumac Ivan Đuričić ostale je učenike pohvalio na odličnom nastupu te je podijelio  korisne savjete učenicima i mentoricama za budući rad.

Čestitke svim učenicima koji su nastupili na LiDraNu, a Hrvoju Galetiću i njegovoj mentorici prof. Nataliji Golovrški želimo puno uspjeha na Državnoj smotri LiDraNo u Šibeniku!

Tekst i foto: Ivana Franić Galik, učiteljica