Upisi u srednje škole: Posjetili su nas predstavnici Pomorske škole iz Bakra
Autor: Sanela Jurić, 22. 2. 2019.

U ponedjeljak, 18. veljače,  našu su školu posjetili predstavnici Pomorske škole, Bakar kako bi učenicima 8. razreda prezentirali rad i uvjete koje njihova škola nudi i eventualno ih dodatno motivirali za upis upravo ove srednje škole.

Učenici 8. razreda, koji su nazočili predavanju dvojice profesora, doznali su kako je ova škola najstarija strukovna škola na našim područjima, počela s radom davne 1849.
Pomorska škola, Bakar prima oko 36○ učenika, a  najslabiji prosjek učenika je 3,6.
U školi imaju: kantinu, knjižnicu, multimedijsku učionicu, učionicu posvećenu znanstveniku Andriji Mohorovičiću, dvije informatičke učionice i športsku dvoranu.
Pomorska Škola nudi budućim polaznicima 2 smjera: Pomorski nautičar (časnik palube) i Tehničar za brodostrojarstvo (časnik stroja). U Pomorskoj školi, Bakar svjedodžbe su priznate u cijelom svijetu, a uz nastavu, učenicima je omogućen praktičan rad na školskim brodovima i najsuvremenijem brodostrojarskim i navigacijskim simulatorima. Ravnatelj nudi i učenički dom za sve učenike koji su mjestom stanovanja znatno udaljeni od škole.
Školu mogu pohađati i djevojčice i dječaci, a nastava se odvija isključivo u prijepodnevnoj smjeni. U školi učenici ne smiju imati više od 5% izostanaka. Škola ima i dva školska broda koji se zovu: Vila Velebita dva i Kraljica mora.
Učenički dom „Tomislav Hero“ (s četverokrevetnim sobama) smješten je u neposrednoj blizini škole u kojemu su njegovatelji profesori iz škole koji učenicima pomažu u svladavanju gradiva i organizaciji slobodnog vremena. Učenici imaju mogućnost natjecanja u športskim i umjetničkim segmentima, a osigurano je i 4 obroka dnevno za učenike. Također, učenicima je osigurana i stipendije zbog postignutog uspjeha i socijalnog statusa.
Učenicima je predavanje u trajanju jednog školskog sata brzo prošlo jer su čuli puno zanimljivih i poučnih podataka o ovoj školi. Posebno ih je ugodno iznenadilo što je predavanju nazočio i bivši učenik Pomorske škole, dečko iz Rešetara, koji je našim učenicima prenio svoje dojmove i pozitivna iskustva pohađanja Pomorske škole, Bakar.

Tekst pripremio: Matija Posavec, 8.d

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.