Obilježili smo Svjetski dan matematike
Autor: Ivana Franić Galik, 8. 3. 2019.

Svake godine, prve srijede u mjesecu ožujku obilježavamo Svjetski dan matematike. U našoj školi obilježavamo ga već četvrtu godinu za redom. U srijedu, 6.3.2018.g. učiteljice Irena Barić i Darija Mikić organizirale su ekipno natjecanje iz matematike po sljedećim kategorijama: „34“,“56“ i “78“. Učiteljici Dariji Mikić na natjecanju su pomagale socijalna pedagoginja Martina Jugović Štefanac i psihologinja Tajana Juraković. U kategoriji „34“ sudjelovalo je 30 učenika. Formirano je 5 ekipa po šest učenika. Ekipe su formirane tako da je iz svakog razrednog odjela sudjelovao po jedan učenik. Cilj ovog natjecanja bio je zabaviti se uz zanimljive zadatke te naučiti surađivati s ostalim učenicima u skupini. Učenici su imali priliku testirati i svoje socijalne vještine, tj. vještine suradništva. Našli su se u skupinama učenika s kojima do sada nisu surađivali. Vrlo brzo su uspostavili kontakt, dogovorili se o načinu rješavanja zadataka i trudili se riješiti što veći broj zadataka za svoju skupinu.

Prvo mjesto s osvojenih 29 bodova izborila je ekipa učenika u 6.-oj skupini – kategorija „34“:

Tatjana Basarić, 4.a

Nadan Capan, 4.d
Patricia Gazibarić, 4.e
Petar Barišić, 4.c
Ivano Lukač, 3.a

Bartol Adžić, 3.c

Ostale skupine nisu puno zaostajale u broju riješenih zadataka.

Skupina broj 2 točno je riješila 27 zadataka.

Skupina broj 1 točno je riješila 27 zadataka.

Skupina broj 3 točno je riješila 25 zadataka.

Skupina broj 4 točno je riješila 24 zadataka.

Skupina broj 5 točno je riješila 22 zadataka.

Ekipno natjecanje - najuspješniji učenici:

Kategorija „56“ - Sudjelovala su tri učenika i osvojili su 30 bodova:

Marko Bošnjak
Borna Bošnjak

Leon Pecarić

Kategorija „78“- Učenici u ovoj kategoriji osvojili su 28 bodova:

Vito Arić

Niko Sokić

Karlo Kulundžić
Vedran Mihić

Svi učenici za sudjelovanje na ovom natjecanju dobili su priznanja te prigodne poklone (blokove i kemijske olovke), a učenici iz ekipe koja je riješila najveći broj zadataka dobili su diplome i matematičke knjižice za razbibrigu uz matematičke zadatke. Učenici su bili marljivi i lijepo su jedni s drugima surađivali.

Ovo natjecanje pokazalo je da je matematika jako zanimljiva i zabavna. Stoga vam preporučamo: „Posegnite češće za ovakvom vrstom korištenja slobodnog vremena!“

Čestitke učenicima, njihovim mentoricama i nositeljicama ove aktivnosti učiteljicama Ireni i Dariji!

Tekst: Ivana Franić Galik, učiteljica

Foto: Irena Barić, učiteljica; Vedran Šperanda, mag. knjižničarstva