OBILJEŽILI EUROPSKI DAN BEZ AUTOMOBILA
Autor: Irena Barić, 23. 9. 2011.

Učenici 3.a,3.c i 3.d razreda i njihove učiteljice  Ivana Šokić, Romana Mazulović, Irena Barić i pomagačica Maja Bakunić,  22.09. obilježili su Europski dan bez automobila pješačenjem do naše Područne škole u Ljupini . ( Duljina puta – oko 4 km.)

Putem smo promatrali prirodu kako bi utvrdili je li jesen stigla u naš zavičaj. U Ljupini su nas dočekali učenici 3 . razreda  Područne škole i njihov učitelj Ivica Đikić s gitarom i pjesmom. To nam je bila prilika upoznati učenike koji će slijedeću školsku godinu doći k nama u Matičnu školu. Djeca se najbolje upoznaju kroz igru, pa smo se u Ljupini  puno igrali;penjali, vrtjeli, skakali i igrali štafetne igre s loptom , čunjevima i batićima. U štefetnim igrama podijelili smo se na 4 skupine; kruške, jabuke, grozdovi i kukuruzi. Najuspješniji su bili „kukuruzi“ koji su pobijedili u 3 od 4 igre. U Ljupini smo se uz pomoć kompasa  orijentirali u prostoru, određivali strane svijeta i objekte na glavnim i sporednim stranama svijeta.

Tako smo cijeli nastavni dan učili u prirodi o prirodi koja nas okružuje, a još kad se to radi u društvu s puno drugih vršnjaka sve je puno zabavnije. Odraslima smo pokazali da možemo puno hodati i u drugi dio grada stići bez automobila.

Tekst: Mali novinari
Učiteljica : Irena Barić