MAŽORETKINJE S EUROPSKIM ODLIČJIMA
Autor: Natalija Golovrški, 5. 10. 2011.

S europskog natjecanja u mažoret plesu (NBTA 15th Majorette Championships 2011) održanom 29.9.2011.-3.10.2011. godine u gradiću Bathu u Engleskoj vratile su se novogradiške mažoretkinje. Natjecale su se u jakoj konkurenciji s natjecateljima iz Engleske, Irske, Češke, Nizozemske, Bugarske Francuske, Rumunjske., Norveške, Belgije.

Ni ovoga puta nisu iznevjerile svoje sugrađane i dostojno su predstavljale Republiku Hrvatsku na ovom velikom natjecanju. Kao dio reprezentacije Republike Hrvatske (uz natjecatelje iz Čakovca, Sinja, Segeta Donjeg, Čakovca, Požege, Donjeg Kraljevca, Lipika,…)u Engleskoj su nastupile: Ena Špičak, Adriana Grganić, Nives i Nensi Živković, Patricia Lang , Filipa Miloš i Maja Golovrški (članice Mažoretkinja grada Nove Gradiške).

Na ovako se velikim natjecanjima nagrađuje najboljih šest  koreografija i sportaša u kategoriji. Prva se tri mjesta nagrađuju peharima, a druga tri medaljama. Naše su djevojke osvojile  četiri europska odličja.

Najuspješnije među njima bile su Filipa Miloš i Nives Živković koje su plesale duo s rekvizitima u skupini juniora i osvojile drugo mjesto (srebrni pehar). Patricia Lang, učenica 5.razreda OŠ Ljudevita Gaja u kategoriji solo s rekvizitima osvojila je četvrto mjesto  i zlatnu medalju, a u kategoriji duo s rekvizitima za najmlađe u paru s Majom Golovrški (učenicom naše škole)  i peto mjesto i srebrnu medalju. Peto mjesto i srebrnu medalju osvojila je i naša Ena Špičak u paru s Nensi Živković iz Osnovne škole „Matija Gubec“, Cernik.

Vjerujemo da je ovo natjecanje i put u Englesku bio veliko iskustvo za naše djevojke, a njihovi veliki uspjesi poticaj za nove pobjede.

Čestitamo našim uspješnim sportašicama i njihovoj trenerici Maji Lukić!

NATALIJA GOLOVRŠKI, prof.