USPJEŠNA SURADNJA MUP- a i ŠKOLE
Autor: Ivana MATIJAŠEVIĆ, Katarina Šen, 18. 10. 2011.

Učenici 4.a i 4.b razreda 10. Listopada posjetili su policijsku postaju u Novoj Gradiški. Kako je tamo bilo napisala je učenica 4.b razreda Ivana Matijašević.

Moj dan u policiji

Jučer sam s razredom išla u posjet policiji. Tamo nam je bilo zabavno. Prvo smo bili u prostoriji za sastanke gdje smo ispitivali gospodu policajce o , nama djeci, važnim temama: Vožnja skejta, bicikla ili rola po pločniku, kolniku? Što se događa kada djeca budu vani bez nadzora roditelja poslije 23 h? Smiju li djeca voziti bicikl po kolniku, ili biciklističkoj stazi bez nadzora roditelja?...

Bio je to zabavno-poučan dan. Naučili smo zakone koji se odnose na pješake, bicikliste i vozače. Mene zanima kako se pješaci moraju ponašati u prometu, a to sam i saznala.

Najzanimljivije mi je bilo u zatvoru. U zatvoru ima kamera, kako bi se pratili zatvorenici. U noj se još nalazi krevet i voda. Unutra je dosta mračno. Strašno mi je bilo kada je policajac pričao o zamračenoj prostoriji gdje ispituju osobe koje su radile sumnjive radnje kako bi došli do istine.

Nakon kratkog posjeta zatvoru, u kojem sam se osjećala tužno i uplašeno, a jedna je djevojčica čak i plakala, policajci su nam pokazali i njihova vozila: motocikl, „Maricu“ i  presretača. U „Marici“ smo se malo i provozali.

Na kraju smo bili u prostoriji gdje policajci vježbaju kako bi uvijek imali kondicije i snage. Tu se nalaze vreća za boksanje, stolni tenis, pilates lopta, sprave za vježbanje snage mišića ruku, trupa i nogu, švedske ljestve, bicikl i mnogi drugi rekviziti. I mi smo boksali vreću, isprobali utege, vozili bicikl. Neki su igrali stolni tenis, preskakivali vijaču. Tu je bilo najzabavnije.

Vrijeme provedeno u policiji mi je brzo prošlo jer je bilo zabavno, zanimljivo i poučno!

Ivana Matijašević, 4.b
Učiteljica: Katarina Šen