POŠTENI I ZADOVOLJNI
Autor: Irena Barić, 10. 2. 2012.

LUKA KOVAČEVIĆ  i LEO EMANOVIĆ naši su učenici. Vršnjaci su , samo idu u školu u različite smjene. Jedan u 6.d , a drugi u 6.b razred. No, poslije nastave često se druže jer žive blizu.

Tako je bilo i ovih dana. Došetali su do škole jer tamo uvijek ima još netko. No, veče je bilo hladno, pa su se zadržali na školskom ulazu i tamo pronašli nečiji mobitel. Istog trenutka pomislili su da ga je izgubio netko tko ima trening u dvorani i odlučili ga odnijeti nastavniku Milošu. Vlasnik je brzo pronađen.

Zašto mobitel nisu zadržali ? Pa, ispravan je. Mogli su ga prisvojiti !?
„Tuđe je tuđe“, kažu oni. „ Mi imamo svoje mobitele. Ti brojevi, poruke, fotke ,.. na tuđem mobitelu, nama ništa ne znače, ali vlasniku znače. Možda vlasnik ne bi dobio drugi mobitel, pa je bez veze da mi imamo jedan viška.“
            U društvu, u kojem smo tako često svjedoci kako nije bitno čije je, već je bitno imati po svaku cijenu, ovi dečki nisu ni svjesni kako su napravili pravi podvig.
            Moram zato napisati da sam sretna što su oni baš naši učenici i žive tu pokraj nas.
            Sigurna sam da je takvih još puno, poštenih i zadovoljnih !
                                                                                                            SVAKA VAM ČAST,  LUKA I LEO!
Tekst i foto: Mali novinari
Učiteljica: Irena Barić