Među-školski projekt – naši imendani
Autor: Andrijana Petrović, 23. 11. 2022.

Nakon uspješne prošlogodišnje suradnje i ove školske godine započeli smo među-školski projekt između učenika 5. d razreda naše škole i učenika  6. b razreda Osnovne škole Eugena Kvaternika u Velikoj Gorici, pod vodstvom njihovih vjeroučiteljica Andrijane Petrović i Nataše Čurić.

Tema projekta su imena i imendani učenika. Učenici kroz različite aktivnosti projekta, virtualnim putem zajednički otkrivaju zanimljivosti iz života pojedinih svetaca, prepoznaju prisutnost temeljnih vrijednosti u životima svetaca i blaženika, istražuju značenje pojedinih imena, izrađuju, prezentiraju i slušaju prezentacije o životu i djelovanju  svetaca i njihovih zaštitnika, pripremaju i organiziraju različite online igre.

Cilj projekta je upoznati životopise određenih svetaca, molitve upućene njima, otkriti porijeklo i značenje imena učenika i svetaca.

Na prvom ovogodišnjem susretu upoznali smo ime Bruno/Bruna i sveca zaštitnika, svetog Brunu.

Učenici 5.d razreda Niko Sivonjić i Nika Štrkalj na početku online susreta predstavili su našu školu učenicima iz Velike Gorice. Izradili su prezentaciju kojom su prikazali  različite zanimljivosti i posebnosti našeg grada.

Uslijedila je prezentacija učenika 6.b razreda iz Velike Gorice koji su nama govorili o svojoj školi i gradu.

Nakon međusobnog upoznavanja Bruno iz Velike Gorice govorio nam je o sv. Bruni i kartuzijancima. Kada smo saznali sve o sv. Bruni i kartuzijancima, učenici su odigrali zajedničku igru u aplikaciji Kahoot i provjerili što su naučili o Bruni. Kviz je pripremio Bruno Janković iz 5.d razreda.

Sve aktivnosti smo proveli unutar jednog školskog sata. Učenici su rekli da im je ovo bio vrlo zabavan susret, da su puno toga novog naučili ta da im se ovakav oblik nastave jako sviđa.

Do kraja školske godine očekuje nas još nekoliko virtualnih susreta a u prosincu namjeravamo saznati sve o imenima najpoznatijih svetaca prosinca – Lucija i Nikola.