Literarno – zabavna radionica „Čiji je medo?“
Autor: Ivana Franić Galik, 15. 12. 2022.

Na Dječjem odjelu Gradske knjižnice Nova Gradiška održana je literarno – zabavna radionica „Čiji je medo?“, nazvana prema istoimenoj priči autorice Melite Kraus.

Za učenike 3.a razreda i njihovu učiteljicu Ivanu Franić Galik, radionicu je priredila i vodila knjižničarka Renata Matijašević. Knjižničarka je radionicu započela razgovorom o nadolazećim blagdanima koji imaju osobitu ljepotu i čar. Iz razgovora smo saznali kako se učenici pripremaju za Božić i što su poželjeli za Božić. Bilo je tu puno lijepih i iskrenih želja kao što su zagrljaj, zdravlje, toplina obiteljskog doma, obitelj na okupu, igra s prijateljima, sreća, veselje, mir…

Nakon razgovora, knjižničarka je pročitala učenicima prekrasnu prigodnu priču u kojoj nisu saznali čiji je medo. Autorica priče je malim čitateljima željela probuditi maštu, kreativnost i potaknuti želju za pisanjem završetka priče. Tako su učenici marljivo na posebno izrezanom papiru napisali lijep i sretan kraj priče. U predblagdanskom ozračju, prekrasno okićenoj prostoriji knjižnice sa drvene stolice učenike je „promatrao“ veliki, plišeni medo.
Knjižničarka je pohvalila učenike, pozvala ih da i dalje budu aktivni članovi knjižnice i počastila ih slatkišima.
Kao i uvijek knjižničarke su učenicima pripremile poklone (straničnik s logom „Let s Gavranom“ i Nezavisne novogradiške novine „Cajtung“).

Veliko hvala knjižničarkama Renati Matijašević i Anki Višić na ugodnom predblagdanskom druženju!

Tekst: Ivana Franić Galik, učiteljica
Foto: Renata Matijašević, knjižničarka; Anka Višić, knjižničarka i Ivana Franić Galik, učiteljica