Obilježili smo Dan otvorene nastave
Autor: Sanela Jurić, 8. 2. 2023.

U našoj je školi u srijedu 8. veljače, u jutarnjoj smjeni, održan Dan otvorene nastave u kojem su sudjelovali učenici razredne i predmetne nastave. Nastava se odvijala u obliku radionica na kojima su voditelji bili (uglavnom) učenici (po 3 – učenika voditelja) ili njihovi učitelji. Na pojedinoj radionici za učenike 4.-8. razreda moglo je sudjelovati 20-24 učenika, a svaki učenik trebao je sudjelovati na dvije radionice. Učenici su se na radionice upisivali prema svojim interesima koje gaje za određenu temu ili predmet. Raznolik izbor tema omogućio je svim učenicima upis u željene radionice, a da je učenicima bilo poučno, zanimljivo i zabavno pokazuju i fotografije koje prikazujemo u nastavku vijesti.

Na radionicama su učenici imali priliku štošta naučiti ili usavršiti postojeće  znanje i vještine: izrađivati pripravke za mikroskopiranje i služiti se mikroskopom, proučavati i izrađivati kovanice i novčanice eura, sudjelovati u školskom pub kvizu, stvarati modernu umjetničku formu -blackout poeziju, igrati se graničara, izrađivati pletena srca i čestitke, straničnike te valentinovske uporabno tehničke tvorevine za drage osobe. Na drugim su pak radionicama stvarali dekoracije makrame tehnikom, izrađivali pokuse i promatrali kemijske reakcije, posjetili su župnu crkvu Bezgrešnog začeća BDM, usvajali zdrave prehrambene navike izradom vafli i voćne salate, igrali razne društvene i matematičke igre, programirali u Scratchu, upoznavali države njemačkog govornog područja, utvrđivali pravila ponašanja na internetu i u svakodnevnom životu i dr.

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotogalerija: Vedran Šperanda,  mag. knjižničarstva

povenica