Učenici nižih razreda obilježili Dan otvorene nastave
Autor: Sanela Jurić, 9. 2. 2023.

Učenici nižih razreda obilježili Dan otvorene nastave timskim natjecanjem u poznavanju hrvatskoga jezika te susretom s književnicom Sanjom Pilić

Učenici 1.-3. razreda naše škole sa svojim su učiteljima također danas, 8. veljače od 11.15. do 14.30 sati, obilježili Dan otvorene nastave sudjelovanjem na dvjema radionicama. U prvoj radionici, koja je bila posvećena nadolazećem Danu materinskoga jezika, učenici su se timski natjecali u poznavanju hrvatskoga jezika. Učenici Područne škole Mačkovac također su u našoj školi, sa svojom učiteljicom, održali radionicu namijenjenu izradi ukrasa za Valentinovo. Nakon odrađene prve radionice (u trajanju dva školska sata) te kratke pauze za užinu, učenici su se uputili na drugu radionicu – u školsku sportsku dvoranu gdje su s učiteljima dočekali i ugostili književnicu Sanju Pilić, autoricu romana za djecu za koje je dobila mnogobrojne nagrade. Književnica je s učenicima na otvoren i veseo način govorila o svom životu i književnom radu te načinu na koji su nastajale njezine knjige, a učenici su je sa zanimanjem slušali i postavljali pitanja. Po svemu viđenom, ovaj susret će im dugo ostati u lijepom sjećanju.

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotogalerija: Vedran Šperanda, mag. knjižničarstva