Valentinovski ples pod maskama
Autor: Sanela Jurić, 23. 2. 2023.

Nakon dvije godine stanke, zbog pandemije koronavirusa, u našoj je školi ponovno zaživio običaj održavanja Valentinovskog plesa u školi za učenike 7. i 8. razreda. No, ove godine, uveli smo novinu - učenici su na ples mogli doći maskirani u neke od omiljenih likova (u povodu obilježavanja maškara). Ples se održao u petak 17. veljače od 19,30 do 21,30, a inicijatori plesa, kao i uvijek, bili su učenici 8. razreda sa svojim razrednicama koje su se pobrinule za prigodno uređenje hola i osmišljavanje programa. Za odabir glazbe bio je zadužen 8.b razred s razrednicom Irenom Rakonić, a učitelj Ivica Đikić, i ovaj je put, osigurao glazbenu opremu u holu škole gdje se ples i održao.

Vrhunac večeri bila su dva iznenađenja – proglašenje Valentina  i Valentine te izbor najuspjelijih maski. Prema mišljenju učenika, za Valentina večeri odabran je Petar Stipančević (8.b), a za Valentinu, učenica Vanesa Muić (7.d). Za svoju malu pobjedu učenici su dobili i simbolične poklone. Stručni žiri, u sastavu učitelja Igora Samca, Tajane Vonić i Bernardice Domorad, odabrao je učenike s najkreativnijim kostima/maskama (prva 3 mjesta) kojima su također uručene simbolične nagrade.
Učenici su na kraju igara svoju pobjedu začinili plesom uz čestitke i podršku drugih učenika i nastavnika.

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić: prof.

Fotografije: Natalija Golovrški, prof.;  Sanela Jurić, prof.