Zapažen uspjeh naših učenika na županijskoj smotri LiDraNo
Autor: Sanela Jurić, 6. 3. 2023.

I ove školske godine, već tradicionalno, Osnovna škola „Antun Mihanović“ u Slavonskom Brodu bila je domaćin županijske smotre LiDraNo na kojoj su se predstavljali radovi učenika osnovnih i srednjih škola s područja literarnog, novinarskog i dramskog stvaralaštva. Smotra je održana 1. ožujka 2023. Naša škola predstavila se s jednim novinarskim radom -intervjuom s bivšim učenikom Škole Karlom Abramovićem, zaljubljenikom u putovanja i svestranim mladim čovjekom, rad učenice 8. c razreda Franke Tutić Petrić (mentorica Sanela Jurić) koji je izravno predložen za državnu smotru;  pojedinačnim scenskim nastupom -  kazivanjem poezije predstavio se učenik 5. a razreda Juraj Andrijanić s pjesmom „Zaljubljeni limač“ Paje Kanižaja (mentorica Željka Trlin) koji je za svoju izvedbu pohvaljen od stručnog Povjerenstva te skupnim scenskim nastupom učenika petih razreda Franke Banovčić (5.b), Lea Curaća (5.d)  i  Petre Žeruk  (5.c) koji su izveli dramsko-scensku igru „Patuljak i njegov ključ“ autora Stjepana Lice (mentorica Andrijana Petrović). Za državnu smotru predložene su ukupno tri predstave, a državni izbornik gosp. Jakov Bilić (zamjena Vladimir Andrić), u narednom će razdoblju donijeti odluku koje će tri predstave s područja četiriju slavonskih županija ići na državnu smotru.

Čestitamo svim našim učenicima na sjajnim izvedbama, a predloženima želimo puno uspjeha na državnoj smotri LiDraNo koja će se održati krajem travnja u Vodicama. Sretno!

Smotra LiDraNo godinama okuplja kreativne mlade ljude i njihove mentore koji kroz umjetnost pridonose očuvanju hrvatskoga jezika i književne baštine.
Dobivene povratne informacije od strane stručnog povjerenstva poslužit će kao smjernica svim učenicima sudionicima i njihovim mentorima kako se nadalje razvijati u literarnom, novinarskom i dramskom izrazu, tj, kako poboljšati svoj rad u izvannastavnim aktivnostima.

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.