MEĐUNARODNO MATEMATIČKO NATJECANJE „KLOKAN BEZ GRANICA“
Autor: Darija Mikić, 20. 3. 2023.

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva, u četvrtak, 16. ožujka 2023. godine, organizirali smo u našoj školi matematičko natjecanje „Klokan bez granica“. Ukupno je sudjelovalo 58 učenika naše škole, od toga u kategoriji:

Pčelice – drugi razred - 12 učenika,
Leptirići – treći razred – 15 učenika
Ecolier – četvrti i peti razred – 25 učenika
Benjamin – šesti i sedmi razred – 5 učenika
Cadet – osmi razred i prvi razredi srednjih škola – 1 učenik

Koordinatori natjecanja bile su učiteljice Irena Barić (za razrednu nastavu) i Darija Mikić (za predmetnu nastavu). U provođenju natjecanja pomogle su učiteljice Daniela Ivanović, Irena Bilić i Ivana Marković.

Udruga "Klokan bez granica" međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja Europskih zemalja. Njezin je cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Glavna joj je zadaća organizacija igre - natjecanja "Matematički klokan" koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Moto igre - natjecanja "Matematički klokan" je: bez selekcije, eliminacije i finala. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. Sastoji se od 12 zadataka za skupine Pčelica i Leptirić, odnosno 24 zadatka za sve ostale skupine. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima.

Objava rješenja zadataka na mrežnim stranicama Hrvatskog matematičkog društva biti će 17. travnja 2023. godine, a objava konačnih  rang lista 27. travnja 2023. godine.

Čestitamo svim učenicima i učiteljima na sudjelovanju. Hvala svim učiteljicama koje su omogućile da se natjecanje provede u njihovim razrednim odjelima.

Nestrpljivo očekujemo rezultate!