Kamo poslije osnovne škole: Srednjoškolci Katoličke gimnazije s pravom javnosti u Požegi posjetili našu školu
Autor: Sanela Jurić, 23. 5. 2023.

Kako je pred budućim srednjoškolcima važna odluka o odabiru i upisu u željenu srednju školu, na prijedlog vjeroučiteljice Andrijane Petrović u petak 19.5.2023. ugostili smo srednjoškolske učenike Katoličke gimnazije s pravom javnosti u Požegi i njihovog vjeroučitelja, vlč. Tomislava Dokozu koji su učenicima 8.c i 8.d razreda prezentirali svoju školu i programe koje ona nudi. Tako su učenici od vjeroučitelja i srednjoškolaca Dore (inače naše bivše učenice), Sare, Roberta i Marijana doznali puno o osnutku Katoličke gimnazije u Požegi, redovnom školskom programu, velikom izboru izvannastavnih aktivnosti i brojnim školskim projektima koje se u školi tijekom godine odvijaju.

Također, doznali su i da je Katolička gimnazija s pravom javnosti u Požegi privatna srednja škola s pravom javnosti koja ima program redovnog obrazovanja, program opće i klasične gimnazije, a da će od sljedeće školske godine, zbog potreba i želja mladih Požeške biskupije,  uz postojeće smjerove klasične i opće gimnazije, ponuditi još jedan program – jezičnu gimnaziju. Srednjoškolci su našim učenicima prenijeli i svoja pozitivna iskustva i razloge odabira ove srednje škole.
Kako je udaljenost dvaju gradova 30 -tak km, naši učenici, koji se odluče upisati Katoličku gimnaziju u Požegi, moći će putovati autobusnim prijevozom, ali za one koji to budu željeli, postoji mogućnost organiziranog smještaja tijekom pohađanja srednjoškolskog obrazovanja.
Na kraju predavanja, druženje je završeno kvizom o predstavljenoj školi u kojima su se naši učenici, podijeljeni u tri grupe, pokazali kao dobri slušači, ali i poznavatelji vjeronaučnih sadržaja.

Zahvaljujemo se srednjoškolcima i njihovom vjeroučitelju Tomislavu na posjetu!

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Sanela Jurić, prof.