PROJEKT „ČUJEMO LI ŠTO NAM GOVORI DRVO ?“ U 3.a
Autor: Irena Barić, Paula Benedeković, 28. 4. 2012.

U proteklom tjednu učenici 3.a razreda realizirali su projekt pod nazivom „Čujemo li što nam govori drvo?“. Poticaj za realizaciju projekta bila je „Priča o stablu“ autora Ivana Goleša . Nakon priče istraživali smo koliko je vremena potrebno kako bi jedno drvo naraslo, što mu sve treba za rast, što nam drvo znači i koliko je malo vremena potrebno da se drvo sruši. Sve to iskoristili smo u skupnom pisanju sastava pod nazivom „ Priča jednog drveta“. Najljepša priča po mišljenju učenika je priča Marka Pejakovića, Luke Penića, Karmen Jezerčić i Jakova Bušića.

Priča jednog drveta

Jednog sunčanog jutra djeca iz vrtića su me posadila na vrtićkom igralištu.

Tada sam se sprijateljio s mravima. Poželjeli su mi dobrodošlicu. Bili su uz mene dok sam rastao. Mravi su me sprijateljili s lastavicom. Narastao sam u dobrom društvu.

Jednog jutra lastavice su mi javile da u gradu ljudi ruše stabla. Bojao sam se da će i mene srušiti.

Čuo sam danas djecu kako pričaju da im ja pravim odličan hlad,a mogu se i ljuljati na mojim granama. Nadam se  zato da me neće odabrati za rušenje.

Malim istraživanjem prirode uvidjeli smo da toplina, odnosno Sunce, ima veliko značenje u životu drveta , ali i u našem ljudskom životu. Zato smo sami smišljali igrokaze u kojima razgovaramo sa Suncem. Sami smo izradili lutke i odglumili igrokaze.

Fotografije MOŽETE pogledati u galeriji fotografija ILI POSJETOM SLJEDEĆE POVEZNICE:

ČUJEMO LI ŠTO NAM GOVORI DRVO  - FOTOGRAFIJE

Završna aktivnost je bila stvaranje zajedničkog drveta s porukama drveta. Koliko je aktivnost uspjela govore poruke drveta: Volim Sunce! Volim kišu ! Volim nježnost ! Volim pupati! Volim davati plodove ! Ne volim kisele kiše ! Ne volim kad mi lome grane ! Ne volim biti ormar ! , i sl.

Tekst:Mali novinari
Učiteljica: Irena Barić