VELIKI DRŽAVNI USPJEH NOVOGRADIŠKIH MAŽORETKINJA
Autor: Natalija Golovrški, 4. 5. 2012.

U ponedjeljak su se  sa 16. državnog natjecanja u mažoret plesu i twirlingu održanom u Cavtatu 27.-29. travnja 2012.godine vratile novogradiške mažoretkinje. I ovoga su puta pokazale da pripadaju vodećim timovima u Hrvatskoj, natječući se i postigavši uspjehe u više kategorija.

U tradicionalnom su mažoret plesu (među  dvadeset timova iz cijele Hrvatske) osvojile zlatnu medalju i time se plasirale za europsko natjecanje koje će se u jesen održati u Francuskoj. U kategoriji exibition  corp za mlađe juniore  i ekipnom twirling danceu osvojile su srebrnu medalju.  Za ovaj zlatni tim plesale su i naše učenice: Mirta Oršulić, Paulina Brnčić, Kristina Bešlić, Adriana Grganić, Anamarija Pavlina, Barbara Kočijašević, Ena Špičak, Maja Golovrški i naše bivše učenice Filipa Miloš i Andrea Grganić.Po drugi su put na ovom velikom natjecanju u kategoriji minime nastupile i najmlađe novogradiške mažoretkinje i  u konkurenciji 11 timova osvojile sjajno peto mjesto. U minimama su nastupile i naše: Dora Severinac, Nikolina Knežević, Lorena Krizmanić, Ana Jurković i Valeria Gubić.
Mažoretkinje su bile uspješne i u kategorijama solo i duo s rekvizitima.

U kategoriji solo plesa s rekvizitima u dobnoj skupini najmlađih zlatnu je medalju osvojila učenica naše škole Maja Golovrški, a u dobnoj skupini juniora bivša učenica naše škole Filipa Miloš. Za svoj je  solo nastup u kadetima Anamarija Pavlina osvojila šesto mjesto.

Duo s rekvizitima  u dobnoj skupini najmlađih plesale su Maja Golovrški i Patricia Lang (učenica OŠ Ljudevita Gaja) i osvojile zlatnu medalju te Anamarija Pavlina i Lorena Krizmanić koje su osvojile brončanu medalju. U kadetima duo su plesale Ena Špičak i Nensi Živković ( iz OŠ „Matija Gubec “, Cernik) i osvojile brončanu medalju. Brončane su bile i juniorke Filipa Miloš i Nives Živković (gimnazijalke). Odlično peto mjesto u kadetskoj skupini postigla je i naša Adriana Grganić plešući u paru s Barbarom Ptačnik (Gimnazija, Nova Gradiška). Najuspješnija sola i dua s rekvizitima također će se natjecati na predstojećem europskom prvenstvu u Francuskoj.

Za sve je skupne i pojedinačne koreografije uvelike zaslužna njihova trenerica Maja  Lukić.

Po povratku u rodni grad, mažoretkinje su dočekali ponosni roditelji, dogradonačelnica dr.Ljepša Rakas –Vujčić i Gradska glazba.

Tekst: Natalija Golovrški
Fotografije: Siniša Lang