Božićna priredba za učenike, roditelje i učitelje
Autor: Sanela Jurić, 21. 12. 2023.

Tradicionalna božićna priredba za učenike, roditelje i njihove bližnje te učitelje održana je u srijedu 20.12. u dvorani Doma kulture u 17 sati. Glavni likovi božićnog igrokaza Marko i Eva (glumili učenici 7. razreda Patrik Milak i Nika Trobić) pričaju o svom doživljaju Badnjaka dok nestrpljivo iščekuju svoj najljepši poklon ovoga Božića - rođenje brata te povratak roditelja (glumili učenici 7. razreda Luna Gelenčir i Bruno Lekić) iz bolnice.

Kroz igrokaz su nas vodile učenice 4. razreda Laura Antunović, Iva Mikolčević  te Izabela Čolić. U božićnoj su priredbi, pripremajući učenike za nastup, sudjelovali učitelji Andrijana Petrović, Irena Rakonić, Martina Videc, Željka Trlin (3.b -  recitacije o Badnjaku i pahuljicama) te Bojana Kvakić (plesna skupina 1.d i 2.c). Plesnu točku  „Pahuljice“ izvele su mažoretkinje.
Priredbu su upotpunili i članovi školskog benda i/ili zbora (Sebastian Vuković – klavir; Karla Kovre – bas gitara; Lucija Šulentić – klavir; Maša Vidović – klavir; Matea Štiner – elektro-akustična gitara; Emanuel Živković – bubnjevi) na čelu s učiteljem Draganom Starivlahom, a solo točke izvele su Iva Mikolčević  (pjesma „Božić“ A. Đoko) i Bruna Pernar („I belive I can fly“ R.Kelly). Učenici 2.- 4. razreda dramske skupine, koju je pripremala učiteljica Emanuela Ljubičić, priredili su za posjetitelje igrokaz „U božićnoj noći“.
Zahvaljujemo i knjižničaru Vedranu Šperandi na tehničkoj podršci i pomoći oko organizacije priredbe.

Pohvaljujemo sve učenike koji su sudjelovali na školskoj božićnoj priredbi za njihovu kreativnost te pozitivnu energiju koju su prenijeli i na publiku te tako svima uljepšali nadolazeće božićne blagdane.

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Ivana Šokić, učiteljica razredne nastave i Bernardica Domorad, nastavnica hrvatskog jezika i književnosti