NAGRAĐENI I POHVALJENI LOVRAKOVCI
Autor: Ivana Franić Galik, 6. 6. 2012.

Povodom 25. Lovrakovih dana kulture raspisan je literarni i likovni natječaj za učenike osnovnih škola u Republici Hrvatskoj.  Tema ovogodišnjeg natječaja bila je „Svakom su mladom čovjeku potrebni vrijedni uzori.“

Na sudjelovanje na natječaju pozvano je 100 škola iz svih dvadeset županija i grada Zagreba. Pozivu se odazvalo njih 58 iz četrnaest županija.  Prosudbeno povjerenstvo za literarne ostvaraje (Nejedli Marina, predsjednik, Galunić Adrijana, Banas Stjepan) nagradilo je učenike nižih i viših razreda.

Među nagrađenima je i Matea Jurašinović, učenica 4.a razreda naše škole, a Mislav Adžić, također učenik 4.a razreda je pohvaljen za likovno rješenje naslovnice zbornika Darovi djetinjstva. Na jednoj stranici zbornika se našao i literarni ostvaraj učenice 8.b razreda Glorie Sofije Brlić.

1.lipnja 2012. godine Matea Jurašinović i njezina mentorica Ivana Franić Galik su na završnoj svečanosti u Velikom Grđevcu, rodnom mjestu Mate Lovraka, primile priznanje i nagrade koje je uručio glumac Željko Malčić. Radovi su objavljeni u zborniku Darovi djetinjstva. Sudjelovali su i na svečanom otkrivanju biste Mate Lovraka koja se nalazi u dvorištu Velikogrđevačke osnovne škole.

Bilo je to jedno novo korisno iskustvo!

SVAKOM SU MLADOM ČOVJEKU POTREBNI VRIJEDNI UZORI

Meni je uzor zvijezda nebeska
i svijetlost njezina koja bljeska.
Da mi je zvijezda bitiž
i po cijelome se nebu raširiti.

Svakog bi čovjeka osvijetlila,
ljubav među ljudima raširila,
svako dijete nasmijala
i svojom toplinom zimi grijala.

Tekst i foto: Ivana Franić Galik, učiteljica