Veliki uspjeh naših učenika na 4. likovno-literarnom natječaju „Hvala ti, hvala, Ivano, za bajke prekrasan dar!“ - Osvojili dvije prve i jednu treću nagradu!
Autor: Vedran Šperanda, 26. 4. 2024.

Ovaj tjedan stigli su nam rezultati 4. likovno-literarnog natječaja „Hvala ti,  hvala, Ivano, za bajke prekrasan dar“ kojeg organizira OŠ I.B.Mažuranić iz Ogulina u spomen na slavnu hrvatsku spisateljicu Ivanu Brlić -Mažuranić. Našu školu predstavljalo je ukupno pet učenika u literarnom stvaralaštvu (mentorice nastavnice Sanela Jurić i Bernardica Domorad) na temu „Nije blago sreća kraljeva, već obitelj na okupu“ te četiri učenika u likovnom stvaralaštvu (tema - kroz strip prikazati jedan ulomak priče „Ribar Palunko i njegova žena“; mentorica Bernardica Domorad). Čak troje naših učenika s literarnim radom su nagrađena!

U mlađoj kategoriji učenika 3.-5. razreda 1. nagradu osvojio je učenik Bruno Gubić (5.c), a 3. nagradu učenica Sara Ruškan (5.d). U starijoj kategoriji učenika 6.-8. razreda 1. nagradu osvojila je i učenica Sara Madarić (7.c). Mentorica naših uspješnih literata je nastavnica hrvatskoga jezika Sanela Jurić. Pod opširnije možete pročitati nagrađene radove naših učenika. Čestitamo Sari, Bruni i Sari te im želimo da i nadalje njeguju svoj literarni izraz i razvijaju maštu. Svečana dodjela nagrada održat će se 30. travnja u sportskoj dvorani škole I.B.Mažuranić u Ogulinu u čijem je predvorju postavljena izložba nagrađenih likovno-literarnih radova.
Ove godine proslavljamo okruglu 150. obljetnicu rođenja slavne književnice i „hrvatskog Andersena“ pa je radost zbog postignutog uspjeha još i veća.  Stručna Povjerenstva za odabir likovnih i literarnih radova sastala su se sredinom travnja te pregledala sve pristigle radove. Natječaj je bio organiziran  za osnovne škole u Hrvatskoj , a trajao je od 1. veljače do 31. ožujka 2024. Cilj ovog natječaja je poticanje pisanog i umjetničkog izražavanja kao i kreativna razmjena s učenicima i učiteljima iz osnovnih škola cijele Republike Hrvatske.

Tekst: Sanela Jurić, prof.

Foto: Vedran Šperanda, školski knjižničar