Ukupno: 942024
Nagrađeni učenici Sara, Bruno i Sara posjetili Ogulin
Autor: Vesna Lončar-Cindrić, 2. 5. 2024.

Kako smo ranije izvijestili, učenici Sara Madarić (7.c), Bruno Gubić (5.c) i Sara Ruškan (5.d) sudjelovali su na 4. Likovno-literarnom natječaju „Hvala ti, hvala, Ivano, za bajke prekrasan dar“ koji organizira OŠ Ivane Brlić Mažuranić iz Ogulina. Naš učenici postigli su zavidan rezultat. Okušavši se u literarnom stvaralaštvu - Bruno je osvojio 1. mjesto, a Sara Ruškan 3. mjesto  u mlađoj kategoriji dok je Sara Madarić osvojila 1. mjesto u starijoj kategoriji učenika! U utorak 30. travnja učenici su, u pratnji svoje mentorice Sanele Jurić, posjetili Ogulin te sudjelovali na svečanosti dodjele nagrada koja se održala u školskoj sportskoj dvorani „Ivica Cindrić Piva“ gdje su bili i izloženi nagrađeni radovi. Na 4.likovno-literarnom natječaju sudjelovale su ukupno 22 osnovne škole iz Republike Hrvatske.

Dobrodošlicu u grad Ogulin te čestitke za postignut uspjeh nagrađenim je učenicima uputila ravnateljica OŠ I.B.Mažuranić gđa Anđelka Salopek koja je nakon kratkog predstavljanja Škole i rezultata Natječaja, učenicima i mentorima osobno uručila nagrade. Nagrađeni učenici dobili su skulpturu – keramičku figuru ribara Palunka na morskome žalu (glavnog lika iz Ivanine bajke „Ribar Palunko i njegova žena“), rad Učeničke zadruge „Regoč“ te knjigu-fotomonografiju Glazbene škole koja djeluje pri OŠ I.B.Mažuranić. Nakon dodjele nagrada učenici i njihovi mentori imali su priliku upoznati prirodne ljepote ogulinskoga kraja te znamenitosti grada Ogulina. Posjetili su tako Zavičajni muzej u pratnji stručnog vodiča, obišli Crkvu Sv. Križa, u kojoj je krštena naša spisateljica, uži centar grada te zastali kod rijeke Dobre i čuvenog Đulinog ponora, mjesta prekrasne prirode i prema legendi iz 16. stoljeća, velike ljubavne tragedije. Poslije razgleda za sudionike je u školi  priređen ručak.

Cilj ovog Likovno-literarnog natječaja je njegovanje literarnog stvaralaštva te poticanje pisanog i umjetničkoga izražavanja, upoznavanje s likom i stvaralaštvom slavne spisateljice Ivane Brlić - Mažuranić koja je upravo rođena u gradu podno Kleka, ali i kreativna razmjena s učenicima i učiteljima iz osnovnih škola cijele Republike Hrvatske.
Bilo je ovo još jedno poučno i zanimljivo iskustvo za naš  uspješni trojac. Čestitamo još jednom našim nagrađenim učenicima i njihovoj mentorici te svima onima koji njeguju ljubav prema lijepoj riječi i umjetničkom izražavanju!

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Sanela Jurić, prof. ; Sara Madarić, 7.c., Sara Ruškan, 5.d