« Rujan 2024 »

ŠKOLSKA GLAZBENA PREDSTAVA „NOVI PRIJATELJ“
Autor: Natalija Golovrški, 10. 6. 2024.

U prepunoj dvorani Doma kulture 7. lipnja 2024. školskom glazbenom predstavom „Novi prijatelj“ svečano smo završili obilježavanje ovogodišnjeg Dana škole.

Sjajni glumci, nadareni glazbenici, izvrsna sinergija rezultirala je uspješnim projektom koji je nagrađen velikim pljeskom i ovacijama publike. Autorice scenarija za predstavu „Novi prijatelj“ učiteljice su Hrvatskoga jezika Irena Rakonić, Bernardica Domorad (koja je ujedno autorica i multimedijskih sadržaja predstave) i Natalija Golovrški, a za aranžmane popularnih pop i rock skladbi zaslužan je učitelj Glazbene kulture Dragan Starivlah.

Predstava je svojevrsni nastavak prošlogodišnje školske glazbene predstave „Zaljubljen do ušiju“, nastale prema književnom predlošku Mire Gavrana. Mario Gavran (Frano Lovrić), Lana (Korina Ljubičić) i Grga (Dorijan Živković) pomažu novom učeniku Mateu u školi (Luka Curać) da se snađe u novoj sredini i u borbi protiv vršnjačkog nasilja na društvenim mrežama. Priča završava sretno – humanitarnim događajem na kojem, u našem lovrakovskom duhu, sudjeluje cijela škola i na kojem ravnatelj škole (Juran Andrijanić ) dodjeljuje priznanje novom učeniku.

U predstavi su važne uloge igrali i: Iva Mikić (Marijeva majka), Lara Milak (Marijeva baka), učitelj Josip Salopek (razrednik), Nika Trobić (školska psihologinja), Iris Ivanović (učiteljica Biologije), Ivano Lukač (nastavnik TZK-a), Karla Ninković (Mateova majka), Franka Banovčić, Petra Žeruk i Tamara Javorović (djevojčice iz razreda), Bruno Lekić, Jakov Tworek, Leo Poturica (dječaci iz razreda), a predstavu u predstavi (parodiju „Romeo i Julija“, čija je autorica naša sugrađanka prof. hrvatskoga jezika Darija Šćukanec) izveli su Katja Oršulić, Roko Samac i Patrik Milak. Zaslužni za dobru energiju cijele predstave svakako su učitelj Dragan Starivlah i članovi školskog benda „Trajne posljedice“: Dorijan i Emanuel Živković, Karla Kovre, Lucija Šulentić, Bruna Pernar, Maša Vidović, Lucija Križić, Bruno Gubić, Nina Szabo, Matea Štiner, Tea Novoselac i Mona Baković.

Plesne točke izveli su učenik Jakov Pavlović te učenici prvih i drugih razreda koje je pripremila učiteljica Bojana Kvakić.

Zahvaljujemo i g. Silviju Stilinoviću koji prepoznaje energiju nas lovrakovaca i promovira nas  u medijskom prostoru. Hvala i našem knjižničaru Vedranu Šperandi koji je uz učiteljicu Bernardicu naša vjerna tehnička podrška te učiteljici Ivani Šokić koja je predstavu snimala.

Predstava je nastala u sklopu istoimenog projekta za koji je naša škola na natječaju Ministarstva znanosti i obrazovanja za financiranje projekata za izvannastavne aktivnosti dobila sredstva u iznosu od 3200 eura (namijenjena za edukacije učenika i voditelja i za kupnju instrumenata i tehnike za rad školskog benda).

tekst: Natalija Golovrški, prof.

fotografije: Ivica Brlić, prof.