« Rujan 2024 »

Nadarena Sara Ruškan i njezina mentorica sudjelovale na završnoj svečanosti „Melitinog proljeća“ u Oroslavju
Autor: Vedran Šperanda, 12. 6. 2024.

U petak, 7. lipnja u dvorištu OŠ Oroslavje održana je završna svečanost međunarodnog Likovno-literarnog natječaja „Melitino proljeće“ na koju su bile pozvane naša nadarena učenica 5. razreda Sara Ruškan i njezina mentorica nastavnica hrvatskoga jezika Sanela Jurić. Naime, prvonagrađeni literarni rad u skupini učenika 5. i 6. razreda na tom natječaju bila je pjesma „Proljetni trenutak“, rad naše učenice Sare Ruškan.

Ovo je još jedan u nizu Sarinih uspjeha u literarnom stvaralaštvu ove godine! Na natječaj je pristiglo 230 literarnih radova iz 54 škole Republike Hrvatske, a od prošle godine natječaj je postao međunarodni jer je suradnja ostvarena i s učenicima s Malte koji su se pridružili Natječaju s likovnim radovima. Natječaj, koji se provodi četvrtu godinu zaredom,  potiče učenike na kreativnost, originalnost i inovativnost uz jednu lijepu priču o sjećanju na učiteljicu topla srca Melitu Peternel po kojoj je natječaj dobio ime. Svečanosti su prisustvovali i Melitini sinovi koji su nagrađenim učenicima i njihovim mentorima uručili vrijedne nagrade, a u bogatom programu pjesme prvonagrađenih učenika javno su izvedene. Čestitamo Sari i njezinoj mentorici na ovom iznimnom uspjehu!

„Volim pisati jer me to usrećuje, jer svoju maštu i misli mogu pretočiti u pisanu riječ. Volim čitati razne knjige iz kojih često dobijem inspiraciju za stvaranja vlastitih radova. Čitanje je jako važno, a nažalost danas sve manje djece voli čitati. Najveća mi je inspiracija, ipak, priroda. Obožavam pisati o životinjama, biljkama, godišnjim dobima...
Što se tiče natječaja, u nižim sam razredima sudjelovala na Susretima malih pjesnika Slavonije i Baranje u Cerniku te na LiDraNu gdje sam, kao tada najmlađa predstavnica, dosegla županijsku razinu. U višim razredima sam također bila u Cerniku, na natječaju Ivane Brlić-Mažuranić u Ogulinu gdje sam s proznim radom osvojila treće mjesto te, sada, na natječaju „Melitino proljeće“ u Oroslavju gdje sam osvojila prvo mjesto.
Natječaj „Melitino proljeće“ posebno mi se svidio. Jako me se dojmila priča o učiteljici Meliti. Svidjela mi se priredba koja je odlično organizirana. Počašćena sam što je od pristiglih 230 literarnih radova moj rad jedan od onih koji je osvojio prvo mjesto. Zahvaljujem se i svojoj mentorici nastavnici Saneli Jurić na podršci i prijavama na natječaje te se nadam  da ću i ubuduće u literarnom stvaralaštvu biti uspješna te tako razvijati svoj talent.“  (Sara Ruškan)

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Marija Ruškan (privatan album)