ŠKOLSKI DAN U TENISICAMA
Autor: Irena Barić, 18. 6. 2012.

14.06. učenici razredne nastave jutarnje smjene (1.a, 1.b, 2.a, 2.b, 3.a, 4.a i 4.b) održali su međurazredna sportska natjecanja.Prvi razredi  pokazali su svoje vještine u nošenju lopte, nošenju loptice na žlici i  poligonu zadataka (puzanje po strunjači, preskakanje medicinke, upor na švedskoj klupi).

Drugi razredi natjecali su se u nošenju medicinke, kotrljanju lopte s palicom i poligonu zadataka ( puzanje preko strunjače, preskakanje preko medicinke, upor na švedskoj klupi i kolut naprijed).

Treći razred i četvrti razredi natjecali su se u nošenju medicinke, vođenju lopte nogom i poligonu zadataka ( dva koluta naprijed, preskakanje vijače i trčanje u slalomu oko čunjeva).

Nakon prvog dijela natjecanja koji je održan u školskoj sportskoj dvorani, svi razredi ( posebno djevojčice, a posebno dječaci ) natjecali su se u štafetnom trčanju na atletskoj stazi.

Obzirom da je bilo više natjecateljskih igara svaki učenik iz odjela mogao se dokazati u nekoj od njih. Svi su se jako trudili pokazati svoju spretnost i brzinu, a također i pokazati kakvo treba biti sportsko ponašanje. Ponekad si pobjednik, a ponekad si pobijeđen. Trebaš biti fer igrač u oba slučaja. Naši mali sportaši u svakoj igri su to pokazali.  Iskazali su se i kao izvrsni navijači koji znaju bodriti svoju momčad.

Sportska natjecanja organizirali su i proveli učenici 3.a razreda i učiteljica Irena Barić uz svesrdnu pomoć učiteljica: Marije Balašković, Daniele Ivanović, Jasne Jedličko, Martine Strinavić,Željke Trlin, Maje Bakunić, Ivane Franić Galik i Katarine Galik.

Tekst: Irena Barić, učiteljica
Foto: Zdenka Španić Kekez, Vedran Šperanda i Paula Benedeković