Novogradiške mažoretkinje uspješne na Europskom natjecanju
Autor: Natalija Golovrški, 10. 10. 2012.

Mažoretkinje grada Nove Gradiške, među kojima je i velik broj bivših i sadašnjih učenica naše škole, vratile su se u ponedjeljak 8. listopada 2012. godine s Europskog natjecanja u Francuskoj gdje su bile dio hrvatske reprezentacije zajedno s najboljim mažoretkinjama iz drugih hrvatskih gradova.

Natjecanje se održavalo u gradu Selestatu  u okolici Strassboura 5.-7. listopada. Naše su mlade sugrađanke na ovom natjecanju nastupile s devet koreografija – jednom skupnom, četiri pojedinačne i s četiri nastupa u paru. Tim Mažoretkinja grada Nove Gradiške predstavljale su : Nives Živković, Filipa Miloš, Barbara Ptačnik, Andrea Grganić,  Žana Lang, Anamarija Pavlina, Valentina Primorac, Maja Wiena Benić, Barbara Kočijašević , Mirta Oršulić, Ena Špičak, Nensi Živković, Paulina Brnčić, Adriana Grganić, Kristina Bešlić, Patricia Lang, Maja Golovrški i Lorena Krizmanić, pojačane Pleterničankama Anjom Lucić i Leonom Kaurinović.

Iako je na natjecanju sudjelovao veliki broj natjecatelja (oko 1500) i konkurencija bila velika (15-17 natjecatelja po kategoriji), naše su mažoretkinje postigle iznimne rezultate.

U tradicionalnom mažoret plesu za mlađe juniore osvojile su izvrsno drugo mjesto i srebrni pehar.

Uspješne su bile i u solo i duo nastupima. Važno je napomenuti  da se na europskim natjecanjima nagrađuje  najboljih šest (top šest),  i to tako da se prva tri mjesta nagrađuju peharima, a četvrto, peto i šesto mjesto medaljama.

U nastupima u paru najuspješnije su bile učenica naše škole Maja Golovrški i Patricia Lang (iz OŠ Ljudevita Gaja) koje su u kategoriji duo s rekvizitima za najmlađe s koreografijom Farmeri osvojile prvo mjesto i zlatni pehar.

Treće mjesto i brončani pehar osvojile su bivša učenica naše škole Filipa Miloš i Nives Živković (obje iz Gimnazije Nova Gradiška) koje su nastupile s romantičnom koreografijom Romeo i Julija u kategoriji duo s rekvizitima za juniore.

Peto mjesto i srebrnu medalju osvojile su naša Ena Špičak i njezina partnerica Nensi Živković (iz OŠ „Matija Gubec“, Cernik) koje su u kadetskoj konkurenciji plesale duhovitu koreografiju Ribari.

Duo s rekvizitima u kategoriji najmlađih plesala je i najmlađa novogradiška reprezentativka Lorena Krizmanić , učenica 3.razreda naše škole s Anamarijom Pavlina (bivšom učenicom naše škole, sada gimnazijalkom).

Mažoretkinje su bile uspješne i u solo nastupima.  U  „top šest“ ušle su i Maja Golovrški (5.mjesto u kategoriji solo s rekvizitima za najmlađe s koreografijom Automehaničar), Nensi Živković (5. mjesto  u kategoriji solo s rekvizitima za kadete s koreografijom Forenzičarka) i Nives Živković (5. mjesto u solu s rekvizitima za juniore s koreografijom Leptirica).

Bilo je ovo, vjerujemo, prekrasno iskustvo za mlade plesačice.

Uredništvo školske web stranice čestita mažoretkinjama i njihovoj trenerici Maji Lukić na svim postignutim rezultatima!

NOVINARI