Lovrakovci u kravatama na Dan kravate - FOTO

18.10.2012.u našoj školi obilježen je Dan kravate.

Dan kravate u Hrvatskoj obilježava se od 2008.godine odlukom Hrvatskog sabora. Određen je dan 18.10.jer je slika najveće kravate na svijetu oko Pulske arene obišla cijeli svijet ( događaj -18.10.2003.). Tako je hrvatski narod poslao poruku ljubavi ( crvena boja kravate) i suživota među ljudima u cijelom svijetu. Tako smo svijetu poslali i poruku da je kravata hrvatski izum.

Uz prigodne panoe u holu škole i izloženu 12-metarsku kravatu u atriju škole naši učenici i učitelji u školu su došli u kravatama , a za vrijeme velikog odmora uz prezentaciju i knjižničara Vedrana svi koji su željeli mogli su naučiti vezati kravatu.

Posjetila nas je i ekipa HRT-a . Zabilježili su kadrove obilježavanja Dana kravate u našoj školi, pa ćemo o tome moći gledati u školskim vijestima u HRT-ovoj emisiji „Puni krug“ (Obrazovni program HRT-a).

Tijekom dana imali smo i svoju ekipu fotoreportera koji su fotkali  najskockanije učenike, te smo odabrali tri najskockanija:Noa Andrašić,4.c (poklon kravata),Renato Barišić, 8.b (poklon privjesak kravata) i Antonio Matošević, 3.b ( poklon privjesak kravata). Najskockanije učenike izabrale učiteljice Verena Matijašević i Maja Bakunić.

Zahvaljujemo:Tvrtki „Potomac d.o.o“ i  direktorici Evi Mariji Jakirčević jer su nam posudili veliku kravatu, darovali dvije knjige o kravati za školsku knjižnicu i prigodne poklone za najskockanije učenike.

Nositelji aktivnosti za Dan kravate bili su Vedran Šperanda, knjižničar i Irena Barić, učiteljica.

Tekst: Mali novinari
Učiteljica: Irena Barić