Koliko smo ljubazni i tolerantni ? - FOTO
Autor: Irena Barić, 20. 11. 2012.

Prošlog tjedna obilježili smo Dan ljubaznosti ( 13.11.) i Međunarodni dan tolerancije (16.11.) Odlučili smo ujediniti ta dva dana u jedan cijeli tjedan koji smo nazvali Tjedan bontona. Na različite lokacije u školi su bili postavljeni dijelovi bontona iz različitih životnih sfera. Tako smo učili pravila ponašanja o našem izgledu, u komunikaciji s drugim ljudima, ponašanja na internetu,…

Da bi smo bili ljubazni i tolerantni prema drugima , odnosno drugi prema nama moramo razvijati određene vještine.

Za vježbanje tolerancije i ljubaznosti učenicima smo ponudili “zid“ koji su oni sami popunjavali svojim porukama upućenim drugim učenicima ili nastavnicima. „Zid“ se prebrzo „gradio“. Svi su očito htjeli na taj način komunicirati s drugima, pa smo ga nekoliko puta povećavali. Umjesto SMS-a učenici su jedni drugima slali svakakve poruke.

Evo nekih:

Nastavnica Janja je carica!!! 7.b

Ja još uvijek želim ostati dijete. Volim biti to što jesam i ne želim se mijenjati. Biti dijete san je svakog odraslog. Marin Knežević 4.d

I  LOVE Nova Gradiška. Luka Penić. 4.a

Lutat ću svijetom, tražiti sreću ali svoju učiteljicu zaboravit neću. Paula Benedeković 4.a

Corina, brzo ozdravi i vrati nam se brzo. Volimo te! 4.a

Neka ti ljubav bude oslonac, a sreća vjeran pratilac. Neka ti život bude najljepši san . Od srca ti želim sretan rođendan. Anamarija Vonić 4.b

Lijepa si kao zlato,a slatka kao čokolada. Matea Topćić 3.c

I love ćevape i pizzu. Robert Koritar 4.a

Ravnatelj je cool! Matej prutki, 4.a

Lani Milter !Cvala ruža pokraj žita za onog tko čita!   Karla Valentić i Melani

Učiteljica Verena je najbolja. Tomislav Stipančević ,4.b

I love OŠ Mato Lovrak ! Luka Gubić 4.a

Uočili smo i neke nimalo ljubazne i nimalo tolerantne poruke. Bilo ih je doduše jako malo, pa su neka dovoljno tolerantna i ljubazna djeca na vrijeme te poruke brisali ili zašarali. Te poruke ovdje nećemo zapisati, ali ćemo nastaviti učiti bonton i vježbati ljubaznost i toleranciju tijekom školske godine na novim „zidovima“.

Pohvaljujemo sve one ljubazne i tolerantne učenike koji su poštivali poruke drugih učenika, nisu pisali preko drugih poruka i svojom porukom obradovali nekoga u školi. K tome su bili i odgovorni jer su se potpisali ispod svoje poruke.

Nositelji aktivnosti: Vedran Šperanda, knjižničar i Irena Barić, učiteljica

Tekst : Mali novinari: Paula Benedeković, Karmen Jezerčić, Lara Ajduković Conjar
Foto: Matej Prutki, Luka Gubić i Luka Penić
Učiteljica: Irena Barić