Uz Dan grada održana svečana sjednica Dječjeg gradskog vijeća

Dana 7.prosinca 2012. godine  povodom Dana grada održana je sjednica Dječjeg gradskog vijeća. Predsjednica Dječjeg gradskog vijeća Anamarija Kao u uvodu nam je prezentirala  aktivnosti  Dječjeg gradskog vijeća tijekom cijele 2012. godine. Neke od tih aktivnosti su :  humanitarne utrke,izrada i prodaja šiba za Sv. Nikolu, igre subotom, itd . Pomažu i siromašnima i tako se uče  biti humani.

Svojim čestitkama gradu za rođendan predstavili su se i naši mali Forumaši. Članica Dječjeg foruma Monika Stilinović održala je govor i čestitala gradu rođendan. I ostali su se članovi Dječjeg gradskog vijeća predstavili radovima različitih tema: Stanovništvo Nove Gradiške,Osnovna škola Ljudevita Gaja, Osnovna škola „Mato Lovrak“, Putovanje u Zagreb,Sport u Novoj Gradiški,Mažoretkinje grada Nove Gradiške, Zlostavljanje djece,…  Predsjednik Gradskog vijeća i naš ravnatelj Mirko Golovrški  obratio se svima prisutnima. Govorio je o tome kako grad ulaže velike svote novca za sport u Novoj Gradiški, ali i za trenutnu gradnju kanalizacije u Kovačevcu i Ljupini i gradnju novog vrtića u gradu. Prokomentirao je izjavu jedne učenice da bi bilo dobro imati zatvoreni bazen u gradu i rekao da nam bazen nije toliko bitan i da se za bazen troši pun vode, a, kao što svi znamo, grad je skoro ostao bez vode.  Nakon toga je učiteljica Verica Lukačević, predsjednica Društva Naša djeca i voditeljica Dječjeg foruma,  zahvalila svima i pohvalila svu djecu koja se bave neki sportom te ih zamolila da i svoje prijatelje i prijateljice pozovu na uključivanje u različite aktivnosti kako bi što više vremena provodili korisno, a ne isključivo uz televiziju i računalo.

Na kraju nas je mlada predsjednica Gradskog vijeća  Anamarija Kao pozdravila i čestitala nam Dan grada, a Gradskom vijeću odraslih  poklonila veliku razglednicu na kojoj su sitne fotografije našega lijepog grada.

Pridružujem se i ja čestitkama : Grade,  sretan ti rođendan!

Tekst: Erika Bešlić, 7.D
Fotografije: Laura Filipović, 7.d