Spremni smo i za Lino finale
Autor: Natalija Golovrški, 1. 2. 2013.

Puno zabave i sportskog duha bilo je 31.siječnja 2013.godine u velikoj sportskoj dvorani Elektrotehničke škole.

OŠ „Mato Lovrak“ bila je još jednom domaćin sportske manifestacije Lino višebojac, čiji su pokrovitelji i organizatori Podravka, Sportske novosti i Hrvatski telekom. Veseli navijači, maštoviti kostimi, navijačka glazba i uspjeha željni mladi sportaši,… Sportski su gosti ovoga puta bili proslavljeni nogometaš Vatrenih Zvonimir Soldo, jedan od trenera rukometnih „kauboja“ Zdenko Zorko i  hrvačka svjetska bronca Neven Žugaj. Sudionici zabavnog programa bile su Mažoretkinje grada Nove Gradiške, Robert Ćorković i Matea Mesec, Anja Lasović i Hana Kulaš, Melina Oršulić i Martina Begović praćene navijačicama škole i Marina Knežević.

U samom je natjecanju sudjelovalo 24 učenika 5.-8.razreda – 12 dječaka i 12 djevojčica, a natjecali su se u nekoliko disciplina – trčanju, skoku u dalj, gađanju koša i  gađanju i obrani rukometne i nogometne vratnice. Najveći broj bodova prikupili su i popeli se na pobjedničko postolje Matea Sertić (šestašica) i Karlo Fischer (petaš). Oni će biti predstavnici škole na finalnom državnom natjecanju, zajedno s pobjednicima iz drugih hrvatskih gradova. Karlo Fischer, pobjednik među dječacima, ušao je u natjecanje kao zamjena, a postigao je četvrti rezultat na ljestvici rezultata u posljednjih sedam sezona. Svi su sudionici natjecanja nagrađeni poklon paketima Podravke, kao i troje učenika koji su se u revijalnom dijelu natjecali protiv poznatih sportaša. U revijalnom dijelu natjecatelji su povlačili uže, skakali u vrećama i trčali štafetu, a u ovim su im se aktivnostima pridružili i odabrani učenici 1.-4. razreda.

Osim izvrsnih sportaša koji su se vatreno borili za mjesto na pobjedničkom postolju, od samog je organizatora pohvaljena i vesela navijačka publika. Nagrada za najbolje idejno rješenje kostima pripala je učenicima 7.d razreda odjevenima u kostim Superlina , a za najglasniju navijačku skupinu kuharima iz 6.a.

Naša je osnovna škola pokazala još jednom odlične organizacijske sposobnosti, naši učitelji i učenici veliku kreativnost u osmišljavanju navijačkih rekvizita, transparenata i odjeće. Možda će se Lino višebojac, ako tako procijeni prosudbeno povjerenstvo organizatora, vratiti u Novu Gradišku u velikom Lino finalu.

NOVINARI
FOTOGRAFIJE: Ivica Brlić i Ivana Šokić