Intervju s knjižničarom
Autor: Anamarija Marjanović, 4. 3. 2013.

Kao dijete, jeste li voljeli ići u školu?
Jesam, volio sam ići u školu.

Opišite se u tri riječi.
Uffff…društven, vedar, pouzdan.

Jeste li oduvijek htjeli biti knjižničar?
Nisam. Plan A mi je bio upisati pravo u Osijeku. Igrom slučaja završio sam na knjižničarstvu u Zadru, što ne žalim niti jednog trena.

Kako najdraže provodite slobodno vrijeme?
U slobodno vrijeme bavim se streljaštvom. Uz to, posjećujem teretanu, izlazim s  frendovima, pratim sport i opuštam se uz filmove. Zanimaju me nove tehnologije, a opčinjen sam autima, motorima i pripremanjem koktela.

Kakav ste bili učenik?
Uzoran! J Ocijene su također bile sasvim ok!

S obzirom da radite u knjižnici, pretpostavljamo da volite čitati knjige. Koje su Vam najdraže?
Nisam ovisan o čitanju knjiga, no volim ih čitati. Kao osnovnoškolca najviše su me zanimale avanturističke knjige s dozom mističnosti i knjige SF sadržaja. Iz tog razdoblja mogao bih izdvojiti seriju knjiga o jednom vitezu. Ne znam točan naslov tih knjiga, no fascinantno je to da sami sudjelujete u njegovim avanturama. Čitatelj postaje glavni lik-vitez, a daje mu se na izbor da sam svojim odlukama vodi viteza kroz određenu avanturu.

Koje biste knjige preporučili učenicima da ih svakako pročitaju?
Svakako bih preporučio seriju romana „Pet prijatelja.“

Koji je Vaš životni moto?
Za svaku situaciju se nađe poneki, no najdraži su mi: „Život je crtež bez gumice za brisanje,“ „Budi ono što jesi, svijet voli orginale,“ i „Nikad ne vozi brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti.“

Imate li kućnog ljubimca?
Imam malog, crnog, ludog psa- Blacky.

U našoj školi radite od prošle školske godine. Sviđa li Vam se?
Oduševljen sam našom školom. Iako su me i u prethodnoj školi odlično primili, naša škola  ima ono nešto posebno… Uz to, kolektiv je vrlo dobar... radna atmosfera za poželjeti.

Kako popravljate loše raspoloženje?
Loše raspoloženje popravljam uglavnom glazbom, družeći se s osobama koje mi mnogo znače ili odem u teretanu i malo se ispušem, izbacim negativnu energiju.

Jeste li ostvarili sve što ste željeli u životu?
Dobar dio jesam ostvario, no imam još mnogo planova i ideja koje bih htio ostvariti.

Čime biste se bavili da niste knjižničar?
Da mogu biti nešto drugo, bio bih odvjetnik budući da sam mogao birati između toga i knjižničarstva (normalna verzija). Bio bih vozač auto-moto utrka (luđa verzija).

Koje Vam je najdraže godišnje doba?
Ljeto (sunce, more, plaža, dobro društvo i sve što ide uz to… jednostavno neprocjenjivo.

Volite li gledati filmove? Koji Vam je najdraži?
Moglo bi se reći da sam lagano ovisan o filmovima. Najdraži su mi: The Town, 300, The Hangover, Friday Night Lights,…

Anamarija Marjanović, 8.c