Književni susret s Božidarom Prosenjakom
Autor: Vedran Šperanda, 8. 3. 2013.

Učenici 3. razreda ugostili su 6. ožujka 2013.g. Božidara Prosenjaka, jednog od najznačajnijih  suvremenih hrvatskih književnika. Prosenjak  je autor četrdesetak knjiga za djecu i odrasle. Djela su mu uvrštena u školsku lektiru i školske udžbenike.

Njegov roman Divlji konj ubraja se u klasike književnosti i doživio je četrnaest izdanja u Hrvatskoj, a zbirka priča Sijač sreće sedam izdanja. Upravo je zbirka priča Sijač sreće bila predmet ovog književnog susreta. Zbirka je nastajala 20-ak godina i objedinila je priče objavljene u raznim časopisima za djecu i mlade. Priče, u čijim su središtima obiteljski odnosi, veličaju plemenite ljudske osobine. Prosenjak je, osim svojom zbirkom priča Sijač sreće, učenike zabavio zgodama i nezgodama koje su popratile njegovo dječačko odrastanje i osnovnoškolsko doba života. Učenici, među kojima su se našli i mali novinari 4.a razreda, imali su mnoštvo pitanja za književnika. On je na sve njih rado odgovorio, a podijelio je i autograme brojnim zainteresiranim malim ljubiteljima svojih  književnih tekstova.

Književni susret s Božidarom Prosenjakom organiziran je u suradnji s  Nakladničkom kućom ALFA d.d.

Tekst: Vedran Šperanda