Obilježavanje Dana planeta Zemlje
Autor: Irena Barić, 22. 4. 2013.

16.4. članovi Ekološke grupe pod vodstvom nastavnice Branke Vuković organizirali su kviz “Naš planet Zemlja“. Odazvali su se učenici 5.a i 5.b razreda. Kviz su vodile članice ekologa Lora Adrović i Paulina Đurić.

Natjecatelji su podijeljeni u dvije skupine. Galaksiju su predstavljali učenici 5.b razreda (Sara Straga-Šašić, Dino Severinac, Iskra Šop, Karmela Ivanišević, Izabela Đurđević, Morana Marman, Marija Kovačević, Marin i Patrik Kožić), a Zvjezdice učenici 5.a razreda ( Nives Franješević, Tara Vodopija, Petra Žderić, Matea Jurašinović, Marta Kekez, Gabriela Palijan, Borna Klobučar, Moris Jovanov, Tea Čvorak i Karlo Bukvić).

U prvom dijelu kviza ekipe su unakrsno odgovarale na postavljena pitanja. Tu je postignuta mala prednost Galaksije, koja se povećala nakon rješavanja križaljke. Treću skupinu pitanja uspješno su riješile obadvije ekipe. Na veliko zadovoljstvo burnih navijača pobijedili su učenici 5. a razreda. Čestitamo im i ovaj put, ali pohvaljujemo i hrabru ekipu 5.b koja se energično borila do samog kraja.

Pročitali smo poruku iz pisma indijanskog poglavice koja je napisana davne 1854.g., ali je i danas aktualna: „ Zemlja ne pripada čovjeku. Čovjek pripada zemlji. To dobro znamo. Sve je u međusobnoj vezi, kao što je obitelj sjedinjena krvlju. Sve je povezano. Nije čovjek tvorac tkanice života, već samo vlakno u njoj. Što uradi s tkanicom, čini i sa sobom.“

Tekst i foto: Ekolozi
Za web pripremili: Mali novinari