Obilježili Dan planeta Zemlje
Autor: Ivana Šokić, Irena Barić, 23. 4. 2013.

20.travnja učiteljice i učenici Školske zadruge „Iskrice“ obilježili su Dan planeta Zemlje javnom manifestacijom na Cvjetnom trgu. Manifestacija se zvala „Budi zelen“. Pripremili su mnoštvo različitih sadržaja. U radionicama : mokro filcanje vune, recikliranje plastičnih vrećica i sađenje cvijeća željeli su ukazati kako sami možemo zaštititi i oplemeniti naš komadić planeta Zemlje.

Djeca su mogla slikati komadić prirode u radionici slikanja. Tko je bio žedan mogao je popiti čistu vodu s izvora na Strmcu. Svi koji su željeli imati tetoviran dio prirode ili oslikane nokte posjetili su kutak „green tatoo“.

Učenici su u prodajnoj izložbi ponudili proizvode koje sami izrađuju: platnene vrećice, magnetiće, kantice za – štogod sam smisliš, pregače, cvijeće, …

Sve je to popratio i prigodni program koji su pripremili učenici dramske skupine izvedbom igrokaza „Pismo iz Zelengrada“, učenici 4.c razreda plesnim nastupom i literarnim ostvarajima učenika viših razreda. Program su pripremile učiteljice Željka Trlin, Ivana Šokić, Natalija Golovrški i Sanela Jurić.

Upriličena je i izložba učeničkih plakata na temu „Planeta Zemlja“, kao rezultat natječaja koji je raspisala Učenička zadruga. Na natječaj se prijavilo 200 učenika naše škole, a tri najbolja rada nagrađena su besplatnom ekskurzijom. Najbolji radovi prema mišljenju stručnog povjerenstva u sastavu Gordan Bijelić, Vedran Šperanda, Zdenka Španić Kekez i Slavica Janošević Ordanić z su:

1.Veronika Vrbanić,  5.c

2.Mihael Glavaš, 4.c

3.Lea Oršulić, 4.d

Na razmišljanje i djelovanje u zaštiti našeg planeta potaknule su nas učiteljice: Đurđa Trupinić, Ivana Šokić, Iva Sertić Samac, Ivana Marković, Verena Matijašević i Željka Trlin, Elizabeta Štancl, defektologinja  Zdenka Španić Kekez i pedagoginja Slavica Janošević Ordanić. Tehnička podrška su bili; Ivica Đikić, Dubravko Bakunić, Damir Burcar i roditelj Milan Kostelac.

Tekst: Irena Barić
Foto: Ivana Šokić