Međunarodni dan sporta obilježen i u Ljupini
Autor: Irma Arbutina Đikić, 30. 4. 2013.

Ususret Međunarodnom danu sporta, 26. travnja 2013. godine stadionom Nogometnog kluba "Slaven" Ljupina odjekivali su navijački poklici malenih Ljupinaca, koji su sudjelovanjem u sportskim igrama jačali svoje tijelo i duh.

Sportske igre započele su sastavljanjem ekipa za štafetno trčanje uzduž nogometnog igrališta (5 izmjena trkača), a završile su poligonom spretnosti vožnje bicikla u kojemu je, osim vještine, bila bitna i brzina u izvršavanju zadatka. Između te dvije natjecateljske discipline, bacači loptice u dalj izabrani su kroz dva kruga eliminacije pa je tijekom natjecateljskog dijela dana bilo vrlo neizvjesno i napeto. Najuspješniji sportaši nagrađeni su i priznanjima, dok su ostali otišli kućama bogatiji za iskustvo sudjelovanja-jer važno je sudjelovati!

Naposlijetku, spomenimo i najuspješnije:

1. mjesto u štafetnom trčanju pripalo je ekipi Štrumfovi u sastavu:Tamara Jurić (3.r), Marino Marjanović (3.r.), Lara Mičević (2.r.), Dominik Grašić (2.r.) i Lovro Barković (1.r.).

2. mjesto u štafetnom trčanju zauzela je ekipa Plavih gromova: Toni Knežević (3.r.), Ivan Čavlina (3.r.), Sandro Kolić (2.r.), Dario Pavić (2.r.) i Klara Čavlina (1.r.).
Trećeplasirana je ekipa Munjevitih Jurića kojoj su pripadali: Branimir Mihaljević (3.r.), Silvio Mulac (3.r.), Filip Vidić (2.r.), Marina Gruić (2.r.) i Teo Trnka (1.r.).

Najuspješniji bacači loptice u dalj su Toni Knežević (3.r.) koji je zauzeo prvo mjesto, Tibor Banović (3.r.) na drugom mjestu te Dario Pavić (2.r.) na trećemu.

U poligonu spretnosti vožnje bicikla opstali su samo najvještiji vozači, njih deset, dok su ostali natjecanje završavali nesavladavanjem prepreka. Najvještiji vozači su Antonio Sakač (2.r.), koji je poligon spretno svladao za 24 sekunde i 94 stotinke, Sandro Kolić (2.r.), čije je prolazno vrijeme 27 sekundi i 38 stotinki te Gabrijel Spajić (2.r.), koji je za drugoplasiranim Sandrom zaostao tek dvije stotinke (27 sekundi i 40 stotinki).

Sve u svemu, jedan jako lijep sportski dan!

učiteljica Irma Arbutina Đikić