Ukupno: 942363
Ovaj mjesec: 3304
Danas: 36
USPJESI ŠKOLE RUKOMETA „GRANIČAR“ NOVA GRADIŠKA

Nekolicina učenika naše škole  uključena je u izvanškolsku aktivnost Škole rukometa Nova Gradiška. Dječaci i djevojčice marljivo treniraju tijekom cijele godine, a taj trud se vidi i u rezultatima koje postižu na turnirima i natjecanjima.

U Školskoj nastavno- sportskoj dvorani Elektrotehničke i ekonomske škole Nova Gradiška 4.svibnja2013.g.  održan je  tradicionalni turnir u mini rukometu, a povodom 18. obljetnice Vojno-redarstvene akcije "Bljesak".

Minirukometni turnir organizirala je Škola rukometa "Graničar“ Nova Gradiška. Sudjelovalo je 5 muških ekipa  (godište 2003.) i 5 ženskih ekipa (godište 2002.) iz Osijeka, Popovače, Kutine, Slavonskog Broda, Valpova i Nove Gradiške . Po skupinama je igrao svatko sa svakim, a najuspješnija ekipa djevojčica je bila ekipa iz RŠ „Popovača“. 2. mjesto osvojila je ekipa RŠ „Graničar“  Nova Gradiška. 3.mjesto je osvojila ekipa ŽRK „Osijek“ 1.

Najuspješnija muška ekipa bila je ekipa RŠ „Moslavina“ iz Kutine. 2.mjesto je osvojila ekipa RŠ“Graničar“ Nova Gradiška, a 3.mjesto RŠ „Brod“ iz Slavonskog Broda.

Najbolji strijelac kod djevojčica bila je Paula Benedeković, učenica 4.a razreda, (Graničar) s 32 postignuta gola, dok je najbolja vratarka bila Maja Turković (Popovača 1)

Najbolji strijelac kod dječaka bio je Rok Kekez, učenik 3.b razreda, (Graničar) sa 16 pogodaka, a najbolji vratar bio je Borna Lončarević (Moslavina).

Dodajmo ovome kako su prve tri najbolje ekipe dobile priznanje i medalje za osvojena mjesta, kao i najbolji igrači i vratari turnira.

Mali rukometaši sudjeluju i u nama susjednim gradovima na sličnim turnirima. Tako su na turniru organiziranom povodom dana grada Pakraca 11. ožujka 2013. novogradiški dječaci osvojili prvo mjesto.

Nije zanemariv i nedavno postignut uspjeh na Otvorenom prvenstvu Hrvatske u mini i supermini rukometu održanom u Karlovcu 14.travnja 2013.g. pod pokroviteljstvom predsjednika Ive Josipovića, premijera Zorana Milanovića, Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, te Grada Karlovca i Karlovačke županije gdje je ista ekipa dječaka postigla 4.mjesto u Mini finalu pod vodstvom trenera Gorana Matijevića. Potpuno zasluženo  Matija Lasović (učenik 3.b razreda)  na prvenstvu je osvojio nagradu  jednog od pet najboljih igrača Malog finala.

Za Školu rukometa igraju naši učenici:  Viktor Matošević (4.b), Luka Penić (4.a), Lovro Krizmanić (2.a), Niko Lovrić (2.c), Arijan Galetić (3.a), Matija Lasović(3.b) , Rok Kekez(3.b), Petra Oršulić(4.c) i Paula Benedeković (4.a).

Ovi veseli dječaci i djevojčice pozivaju svoje vršnjake da im se pridruže i da osjete radost igre, zabave, uspjeha i veselog druženja na treninzima i turnirima koji su uvijek izazov, strepnja i veliko zadovoljstvo.