Nova Gradiška Europa u malom
Autor: Ivana Šokić, Natalija Golovrški, 13. 5. 2013.

Na središnjem je gradskom trgu u četvrtak 9.svibnja 2013.godine obilježen Dan Europe. Manifestaciju već nekoliko godina organizira Društvo Naša djeca u suradnji s gradskim osnovnim školama i vrtićima.

Zabavno je, ali i poučno bilo toga dana u gradu. Na otvorenju priredbe nastupile su najmlađe članice Mažoretkinja grada Nove Gradiške, orkestar Osnovne glazbene škole Pučkog otvorenog učilišta „Matija Antun Relković“ pod dirigentskom palicom nastavnice Blanke Brlić, a himnu Europske unije Odu radosti otpjevali su članovi pjevačkog zbora naše škole pod  vodstvom prof. Elizabete Štancl. Učenici i učitelji naše škole i susjedne škole Ljudevita Gaja  i ovoga su puta pokazali izuzetnu kreativnost u predstavljanju zemalja članica. Predstavili su ekonomske, gospodarske , kulturne, ali i gastronomske osobitosti pojedinih zemalja, a moglo se tu kušati i specijalitete po kojima su pojedine zemlje specifične. Tako su učenici 5.c razreda  (razrednik Snježana Odobašić) predstavili specifičnosti Španjolske, učenici 2.c i 4.c razreda (učiteljice Đurđa Trupinić i Ivana Šokić) otplesali bečki valcer i posjetitelje počastili bečkom kavom i sacher tortom. Učenici 6.d razreda (razrednik Tanja Špehar) predstavili su osobitosti Danske, učenici  2.a i b razreda uz pomoć  učenika 5.b razreda (učiteljice Danijela Ivanović, Marija Balašković i  Helena Barišić) predstavili Francusku. O Irskoj smo saznali na štandu 6. A razreda (razrednik Andrijana Petrović), a susjednu Sloveniju predstavili su učenici 6.b razreda (vjeroučiteljica Martina Videc).

Manifestaciju su „zašećerili“ najmlađi sugrađani, djeca  Gradskog vrtića Nova Gradiška,  veselim pjesmama i plesovima. Naš je grad toga dana zaista bio Europa u malom!

NOVINARI
FOTOGRAFIJE : Ivana Šokić, foto grupa