JURAJ DAUTOVIĆ – ŠKOLSKI SUPERTALENT
Autor: Natalija Golovrški, 31. 3. 2010.

U petak 26. ožujka 2010. proslavili smo Dan škole. U holu je postavljena izložba učeničkih radova, a  u prijepodnevnim satima održane su i prijateljske utakmice učenika i učitelja škole s učenicima i učiteljima OŠ Ljudevita Gaja.

Vrhunac proslave bila je, naravno, svečana priredba u Domu kulture. Nešto drukčija od svih dosadašnjih! Izabrali smo supertalenta škole!  Nikada dvorana Doma kulture nije bila tako puna. Učenici, učitelji, roditelji, bake i djedovi, prijatelji došli su navijati za svoje najbliže. Tijekom večeri predstavilo nam se 14 natjecatelja: skupina učenika 6.a razreda sa scenskom igrom Nad lipom 35, Karlo Fišer (2.c)  i Vjekoslav Banovčić(5.c) u beat boxu, plesne skupine 4.a i 4.c razreda, Martina Janošević, Monika Stilinović i Monika Solić  iz 4.d (klavir i flaute), Fanika Lukačević iz 8.c (harmonika), Filipa Miloš (7.c) u twirlingu, Sara Šefer (6.a) i Emil Valla (8.c) u akrobatskom rock 'n' rollu, Marijana Džanija (6.d) u trbušnom plesu,  mješovita plesna skupina djevojčica iz Ljupine u izvedbi Kiki dancea, Ivana i Juraj Dautović (7.c) u pjevanju, Lorena Savi i Leonarda Lukačević u plesu. Kroz program su nas vodili duhoviti, zanimljivi, originalni Mia Pojatina, Ivan Starčević i Matteo Kajtazi. Publici nije bilo lako odlučiti koga odabrati. Ipak, dobar glas je dobar glas, a supertalent je ... Juraj Dautović. Drugo mjesto osvojili su  Sara i Emil, a treće duhovita skupina učenika iz 6.a razreda. Pobjednicima su uručene nagrade, a svim sudionicima priredbe priznanja. U revijalnom dijelu nastupile su ritmičarke škole,  gradske mažoretkinje i tamburaški sastav iz Ljupine.

Pokazalo se da supertalenata imamo i na našim školskim hodnicima, a, kako je rekao i naš ravnatelj Mirko Golovrški, djeca su ta koja trebaju  kreirati školske priredbe. Na Dan škole pokazali su da to odlično znaju!

NOVINARI

Foto: IVANA ŠOKIĆ, učiteljica

POU MAR, Nova Gradiška

Dio fotografija s priredbe možete pogledati  u našoj galeriji Dan škole ili na sljedećem linku: FOTOGRAFIJE - DAN ŠKOLE . Ostatak fotografija bit će postavljen uskoro.