„Parlaoničari“ imaju priču
Autor: Sanela Jurić, 2. 10. 2013.

Rad grupe „Parlaonica“(osnovane radi realizacije novog školskog projekta „Nasilje nije cool“) polako se zahuktava. Članovi „Parlaonice“ s ponosom kazuju:“Imamo priču“!

Članovi „Parlaonice“ (grupe koja je u našoj školi pokrenuta početkom rujna) gotovo su svakodnevno radili na osmišljavanju dramskog predloška prema kojemu će biti snimljen kratak video uradak u svrhu sprječavanja nasilja među djecom i mladima na društvenim mrežama. To je dramski tekst čija radnja ukazuje na negativne oblike ponašanja na društvenim mrežama - verbalno i psihičko nasilje među djecom preko Facebooka. Voditelj „Parlaonice“, nastavnik Igor Samac, dao je smjernice učenicima kako napisati dramski predložak na zadanu temu te su učenici sami uspješno osmislili priču.

Sada slijede podjele glumačkih uloga učenicima i učenje teksta napamet, tj.uvježbavanje igrokaza kako bi se snimio kvalitetan video materijal. Učenici se nadaju da će i taj dio uspješno odraditi jer, kako oni ističu, sami su tvorci priče, a tematika, kojom se bave, bliska im je jer, nažalost, u današnje vrijeme, pogađa sve veći broj učenika.

Za 14. listopada dogovoren je posjet snimateljske ekipe Medijske tvornice iz Zagreba našoj školi.Tada će biti snimljen video materijal na temelju dramskog teksta ove vrijedne školske ekipe, stoga dođite i podržite naše male glumce. Vjerujemo da će njihov trud biti nagrađen velikim pljeskom!

Taj dio označit će kraj prve faze projekta „Nasilje nije cool“.

Čestitamo našim“ Parlaoničarima“ na priči i zakazujemo im ponovno druženje na promociji njihovog, zasigurno, uspješno snimljenog spota!

Novinari