Učimo talijanski
Autor: Sanela Jurić, 15. 10. 2013.

Znanje stranih jezika od ključne je važnosti u današnje vrijeme. Znaju to i Lovrakovci, učenici 5.razreda, pa uz obvezni engleski, od ove školske godine, pohađaju izbornu nastavu talijanskog jezika.

Nastavnica Kristina Abramović predaje talijanski jezik, kao izborni predmet, učenicima 5. razreda. Grupu čine 15 učenika. Novinari naše škole posjetili su petaše  na njihovom „talijanskom“ satu.

Talijanski jezik uče od početka rujna i već su uspješno svladali neke njegove osnove. Nama su pokazali kako znaju brojati na talijanskom. I to kroz igru i u prirodi jer tako djeca najradije uče. Govorne izričaje naših „Talijana i „Talijanki“, ne možemo vam, nažalost, prenijeti. Nama, školskim novinarima, bilo je posebno i vrijedno iskustvo to čuti! Sretni smo što su nas naši prijatelji, uz puno uloženog truda, naučili pokoji talijanizam.

Učenjem jezika obogaćujete sebe - budite višejezični te potičite i druge na cjeloživotno učenje jezika!

Djelić atmosfere sa sata pokušajte doživjeti slikom i zajedno s nama učite „lezione D' italiano“!

Tekst: Novinari,  Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Kristina Abramović, prof.