Svečana priredba u povodu Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Sanela Jurić, 17. 10. 2013.

U četvrtak, 17. listopada 2013. u našoj su školi svečanom priredbom obilježeni Dani kruha
- dani zahvalnosti za plodove zemlje.

Cijeli je dan u školi vladalo posebno ozračje. Bogat kulturno-umjetnički program započeo je uvodnim govorom ravnatelja škole Mirka Golovrškog koji se prisutnima obratio prigodnim riječima  i tako podržao ovu našu svečanost. Priredba je počela u 11, 30 u holu škole. Učenici nižih i viših razreda –mali i veliki školski glumci, pjevači školskog zbora i recitatori u svojim su izvedbama zahvaljivali Bogu i marljivim ljudima na jesenskim plodovima  i proizvodima ljudskog rada.

Za ovu već tradicionalnu školsku svečanost zaslužni su, uz učenike, i učitelji, organizatori priredbe: Đurđica Grgić, Željka Trlin, Dragan Starivlah, Andrijana Petrović, Martina Videc, Emanuela Ljubičić i Vedran Šperanda.

Školski panoi uređivali su se kroz cijeli tjedan literarnim i likovnim radovima o plodovima zemlje. Kulinarska umijeća naših učenika, njihovih mama i baka - raznovrsni krušni proizvodi i kolači stigli su u školu, a naše su ih učiteljice lijepo aranžirale i izložile u holu.

Svečanost su uveličali gosti: novogradiški župnik, velečasni Perica Matanović te kapelan Mario Mesić koji su, uputivši nam blagoslov i pozivajući na zajedničku molitvu, blagoslovili kruh i ostale plodove zemlje.

Nakon programa prionuli smo k stolu - uslijedilo je kušanje kolača i proizvoda od kruha!

F O T O G A L E R I J A

Tekst: Sanela Jurić, prof., Novinari
Fotografije i Fotogalerija: Vedran Šperanda, knjižničar i Ivana Šokić, učiteljica