Naši učenici uspješni na 2. kupu Nove Gradiške u taekwondou
Autor: Sanela Jurić, 28. 10. 2013.

U subotu, 26. listopada 2013. u dvorani Elektrotehničke i ekonomske škole održan je 2. kup Nove Gradiške u taekwondou. Veliki, medaljama obilježen, uspjeh postigli su i naši učenici nastupajući u kategoriji mlađih i starijih kadeta.

U dvorani Elektrotehničke i ekonomske škole ove se subote na 2. kupu Nove Gradiške u taekwondou okupilo ukupno 56 klubova iz Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine. Organizator ovog bogatog cjelodnevnog sportskog programa bio je Taekwondo klub „Vukovi“ iz Nove Gradiške. Na turniru je nastupilo 380 natjecatelja u kategorijama: mlađi kadeti/kadetkinje, kadeti/kadetkinje i juniori/juniorke.

Učenici naše škole, uspješni taekwondoisti, koji su nastupili u kategorijama mlađi kadeti i kadeti, su: Karlo Kulundžić,  Nikola Juranović, Jakov Kulundžić, Mihael Glavaš, Aryan Ghiassi, Luka Mesec, Gabrijel Dukanović, Antun Kipšić, Filip Pavlinek.

U ukupnom poretku novogradiški „Vukovi“ zauzeli su 3. mjesto.

Za uspješan rezultat naših učenika, uspješnih sportaša, zaslužni su treneri Damir Javorović i Andrija Mihaljević.

Turnir je imao i humanitarni karakter. Akciju „Za Emin osmijeh“ pokrenula je Udruga Hrabro dijete, a  prikupljala su se novčana sredstva za pomoć u liječenju naše učenice, male Eme Poljak. Veliki broj naših učenika, njihovih roditelja i drugih Novogradiščana odazvao se ovoj humanitarnoj akciji te je prikupljeno ukupno 8 tisuća kuna.

Tekst: Novinari, Sanela Jurić prof.

Fotografija: Rene Kumić, 7.c