Naši učenici održali sjednicu Dječjeg gradskog vijeća
Autor: Sanela Jurić, 12. 12. 2013.

Na Dan sv. Nikole, 6.12.2013. naši učenici  prisustvovali su svečanoj sjednici Dječjeg gradskog vijeća na koju su ih pozvali njezini članovi. Našu su školu  predstavljali dječji vijećnici: Ana Vidoš (7.d), Karlo Fisher (6.d),  Bruno Šajfar (6.d), Leon Vincetić (6.d), Marko Ivanović (8.a), Filip Pavlinek (8.a).

Nakon uvodnog govora predsjednice Dječjeg gradskog vijeća Jane Magdalene Trnka, naša učenica Ana Vidoš  prezentacijom je prikazala rad Dječjeg gradskog vijeća i predstavila njihove buduće  projekte.  Izvijestila je prisutne o aktivnostima koje su tijekom godine proveli.

Naši učenici, članovi Dječjeg foruma, predstavili su gostima svoj igrokaz. Potom su članovi Dječjeg gradskog vijeća iznijeli svoje radove o aktualnim dječjim temama:  o pravima djece,  ovisnosti o facebooku, povijesti našega grada, prijateljstvu…

Svečanoj sjednici prisustvovali su gosti: gradonačelnik Željko Bigović i predsjednik Gradskog vijeća grada Nove Gradiške, Josip Mikšić. Mladi vijećnici iznijeli su svojim gostima brojne prijedloge za bolji i uspješniji život djece i mladih u našem gradu. Poželjeli su izgradnju klizališta za djecu, bazena  te prostora u kojima bi boravili djeca i mladi. Strpljivo ih saslušavši Gradonačelnik i Predsjednik  obećali su da će, u okviru financijskih mogućnosti, riješiti njihove probleme.

Sjednici su se odazvali  i naše učenike podržali učiteljica i voditeljica Dječjeg foruma Verica Lukačević, voditeljica Dječjeg gradskog vijeća Zrinka Ferenčina, tete iz vrtića, učitelji i novinari.

Na kraju sjednice darivali su svoje goste prigodnim poklonima – šibama i voćem.

Tekst: Novinari, Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Ana Vidoš, 7.d