Koncert zborova župe Kraljice sv. Krunice Nova Gradiška-jug
Autor: Irma Arbutina Đikić, 7. 1. 2014.

Ljupinski mališani, okupljeni u Školskom tamburaškom orkestru i Scenskoj družini, sinoć su, još jednom ovih praznika, svoje župljane i goste počastili zvucima tambura i pjesmom na tradicionalnom božićnom koncertu zborova koji djeluju na području župe Kraljice sv. Krunice Nova Gradiška-jug.

Sve okupljene, na samom početku večeri uoči blagdana Bogojavljanja (Sveta tri kralja), srdačnim riječima dobrodošlice pozdravio je župnik, vlč. Ivan Štivičić.

Iako je ovaj koncert prigoda za predstavljanje rada župnih zborova (velikog, malog i ljupinskog velikog zbora), ujedno je i znak zahvale za svu podršku koji pjevači dobivaju od svojih župljana, ali i poklon svima onima koji su financijski pomogli u izgradnji župnog pastoralnog centra u protekloj, 2013. godini.

Osim župnih zborova te Školskog tamburaškog orkestra Ljupina  i zbora koji djeluje unutar Scenske družine, nastupila je mala i velika pjevačka skupina KUD-a Trenk, a recitacijom su se predstavili i najmlađi ministranti župe, braća blizanci Alojzije i Šimun Savi.

Ljupinski tamburaši i pjevači i ove su godine, već tradicionalno, osim na ovom koncertu, najljepše božićne  napjeve zapjevali i u svojoj crkvi sv. Blaža u Ljupini na misi polnoćki. Možda je i to jedan od razloga što mještani Ljupine svake godine imaju sve više gostiju iz drugih župa upravo na Badnjak kada zvonke dječje glasove prate, jednako zvonki, zvuci tambura.

Tekst: učiteljica Irma Arbutina Đikić
Fotografije: Milan Knežević