Učenici pogurali Medveščak i srušili još jedan svjetski rekord na utakmici
Autor: Sanela Jurić, Vedran Šperanda, 29. 1. 2014.

Drugu godinu zaredom, uz pratnju nastavnika tjelesnog odgoja Aleksandre Pilipović i Saše Kesera te knjižničara Vedrana Šperande, učenici naše škole nazočili su hokejaškoj utakmici Ice Fever-a.

Nadahnuti prošlogodišnjim iskustvom i ovoga su puta, jednakim žarom, navijali za naš Medveščak koji je „lovio“ potvrdu o ulasku u doigravanje u svojoj premijernoj sezoni, u jednoj od najjačih liga u svijetu, KHL-u (Kontinentalnoj hokejskoj ligi). Uz pravu navijačku atmosferu i podršku prepune Arene, Medveščak je pobijedio Lokomotiv iz Jaroslavlja rezultatom 1:0, u utakmici napetoj do samog kraja. Osim što su učenici imali priliku vidjeti hrvatsku maratonku Lisu Stublić (koja je otvorila utakmicu bacanjem prvog paka), ovogodišnji posjet utakmici najviše će pamtiti, kako kažu, po uspješnoj prosidbi u jednoj od pauza između trećina, ali i po rušenju svjetskog rekorda u jačini navijanja uz pomoć kartonskih truba koje su nas dočekale na ulazu u sportsku dvoranu. Budući da je interes za utakmicu Medveščaka bio jako velik, (samo su oni najbrži i najspretniji uspjeli osigurati svoje karte!), vrlo je izgledno da će se sljedeće godine organizirati ovakav put u Zagreb, na jednu od utakmica Ice Fever-a, u još većem broju.

Tekst: Sanela Jurić, prof.,  Vedran Šperanda

Fotografije: Vedran Šperanda, knjižničar