Obilježen Dan sigurnijeg interneta
Autor: Natalija Golovrški, 12. 2. 2014.

U prostoru likovne galerije Pučkog otvorenog učilišta „Matija Antun Relković“ u Novoj Gradiški 11. veljače 2014.godine Osnovna škola „Mato Lovrak“ obilježila je Dan sigurnijeg interneta.

Ovaj se  datum u svijetu obilježava od 2004. godine i to na 6 kontinenata i u 27 europskih zemalja, uključujući i Hrvatsku. Sve se ovogodišnje aktivnosti odvijaju pod krilaticom „Stvorimo bolji internet zajedno“. Nastoji se njome potaknuti stručnjake na stvaranje sigurnih i edukativnih  on-line sadržaja za mlade.

U obilježavanju Dana sigurnijeg interneta sudjelovali su učitelji i učenici Osnovne škole „Mato Lovrak“, a glavni nositelji aktivnosti članovi užeg pedagoškog tima u projektu „Sigurnost djece na internetu“. Točno u 12 sati sve je prisutne pozdravio ravnatelj škole Mirko Golovrški i dogradonačelnica Grada za društvene djelatnosti Ljiljana Lukačević.

Vesna Lončar- Cindrić govorila je o prednostima i nedostacima interneta, okupljenima predstavila projekt „Sigurnost djece na internetu“ i izrađeni kurikulum (kao jedan od ciljeva Projekta). Članovi užeg pedagoškog tima: Vedran Šperanda, Verica Lukačević, Đurđa Trupinić i Natalija Golovrški  predstavili su aktivnosti u stvaranju materijala za djecu, učitelje i roditelje i pokazali neke od dosad napravljenih materijala.

Nakon održane prezentacije posjetitelji su mogli razgledavati izložbu učeničkih likovnih i literarnih radova nastalih nakon radionica tijekom prosinca. Izložba će u ovom prostoru biti postavljena tijekom cijele veljače. Dio izložbenog materijala postavljen je i u holu škole.

Članovi  tima izravno uključeni u rad na Projektu pokazali su kako su materijali koji će u Projektu nastati zaista vrijedni  i kako će moći služiti svim učenicima, roditeljima i učiteljima u Republici Hrvatskoj koji se budu željeli baviti  temama sigurnosti djece na internetu.

Obilježavanje Dana sigurnijeg interneta  bilo je i medijski popraćeno od strane novinara i urednika gradskih portala, a sam je događaj izravno prenošen putem web-radija Unitas.

Istog su poslijepodneva na lokalnoj Slavonsko-brodskoj  televiziji o aktualnim temama i aktivnostima u projektu „Sigurnost djece na internetu“ govorile Vesna Lončar-Cindrić i Verica Lukačević.

F O T O G A L E R I J A